0

ترس اپل از فلش‌بک

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

ترس اپل از فلش‌بک

 هکرها و ويروس‌نويس‌ها هيچ‌گاه بيکار نمي‌نشينند و هر از چند گاهي با يک برنامه آلوده جديد تمامي کارشناسان امنيت در سراسر جهان را پريشان کرده و آن‌ها را به تلاش بيشتري وادار مي‌کنند.

طي چند هفته گذشته شرکت روسي توليدکننده آنتي‌ويروس‌هاي "دکتر وب" بر اساس گزارشي اعلام کـرد که ويـروس جديدي که فلش‌بک نـام دارد به بيش از 600 هزار رايانه مک در سراسر جهان آسيب جدي وارد نمـوده اسـت. ايـن خبر مورد تاييد بسيـاري از شرکـت‌هاي بزرگ ديگري ماننـد کاسپرسـکي هـم قرار گرفته است و اپل تحت هر شرايطـي که بود توانسـت کد امنيتـي ايـن حفره را عرضـه کند.

در مورد ميزان خطر اين ويروس بايد بگوييم که به حدي پيشرفت داشته و خطرناک ظاهر شده است که حتي 274 رايانه مکينتاش متصل به شبکه در مرکز اصلي شرکت اپل در کاليفرنيا هم به اين ويروس آلوده شده‌اند. همين موضوع باعث شد تا مديران شرکت اپل دچار شوک شده و در يک اقدام نا بخردانه از يک شرکت روسي ثبت دامنه تقاضا کنند تا يکي از دامنه‌هايي که مربوط به شرکت دکتر وب را که کاشف اين ويروس آلوده کننده بوده است، تعطيل کند.

اين ويروس با استفاده از نفوذپذيري بالايي که جاوا در مرورگرهاي وب دارد قادر است از طريق مرورگر سافاري به سيستم‌عامل مک حمله کند. در ابتداي کار اين ويروس تنها از طريـق پنهان شدن در نرم‌افزار فلش به سيستم‌هاي مک حمله مي‌کرد اما اکنون شيوه خـود را تغيير داده و از طريق سافاري به طعمه‌هاي خود حمله مي‌کند و در ادامه اين حملات راه‌ها و متدهاي جديدتري را براي ادامه حملات خود پيدا کرده است.

در حال حاضر بيش از 57 درصد از سيستم‌هاي مک در آمريکا، 20 درصد در کانادا و 3 درصد از رايانه‌هاي مک در ايتاليا آلوده به ويروس فلش‌بک شده‌اند.

مدير اجرايي شرکتـي کـه کاشف اين ويروس بوده است اعـلام کرد که کارشناسان بخش امنيتـي اميدوارنـد که اين ويـروس خسارات جدي را به رايانه‌هـاي مک وارد نکرده باشد. با اين وجـود تا کنون اين ويروس از رايانه‌هاي مـک براي ارسـال مواردي ماننـد ايميل‌هـاي تبليغاتـي، ايميل‌هاي ويروسـي و هرزنامـه‌ها استفاده کرده است اما بـاز هـم اين اميد وجـود دارد کـه از فعاليـت اين ويروس هر چـه سريع‌تر جلوگيري شود تا کاربـران رايانـه‌هـاي مـک صدمـه کم‌تري را از اين حمله متحمـل شوند.

جالب است که بدانيد هر سيستم مک که توسط اين ويروس آلوده شود، مي‌تواند به ابزاري براي کنترل از راه دور رايانه‌هاي ديگر مک تبديل شده و آن رايانه‌ها را نيز به ويروس‌هاي جديدتري آلوده کند.

محققان در تلاش‌هاي خود توانسته‌اند تا کنون تعداد رايانه‌هاي مکي را که به اين برنامه مخرب آلوده شده‌اند، شناسايي کرده و تمامي اين اطلاعات را در اختيار شرکت اپل قرار دهند.

در اين ميان مديران اپل به دليل نگراني از حملات اين ويروس به صورت جداگانه وارد عمل شده و از شرکت دکتر وب درخواست کرده‌اند تا يکي از دامنه‌هاي خود را تعطيل کند و همين مورد يکي از بزرگترين اشتباهات اپل در رويارويي با اين مشکل بوده است زيرا اين کار تنها باعث مي‌شود تا دامنه اطلاعاتي شرکت اپل در مورد نحوه عملکرد اين ويروس و ارتباط آن با ديگر سايت‌ها، محدود مانده و رايانه‌هاي اين شرکت بيشتر از قبل مورد حمله "فلش بک" قرار بگيرند.

چهار راه برای رسیدن به آرامش:
1.نگاه کردن به عقب و تشکر از خدا  2.نگاه کردن به جلو و اعتماد به خدا  3.نگاه کردن به اطراف و خدمت به خدا  4.نگاه کردن به درون و پیدا کردن خدا

پل ارتباطی : samsamdragon@gmail.com

تالارهای تحت مدیریت :

مطالب عمومی کامپیوتراخبار و تکنولوژی های جدیدسیستم های عاملنرم افزارسخت افزارشبکه

 

پنج شنبه 14 اردیبهشت 1391  3:28 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها