0

7000 هکتار از عرصه‌های کشاورزی زیر پوشش مبارزه بیولوژیک هستند

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

7000 هکتار از عرصه‌های کشاورزی زیر پوشش مبارزه بیولوژیک هستند

 معاون تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی همدان گفت: 7 هزار هکتار از عرصه‌های کشاورزی همدان زیر پوشش مبارزه بیولوژیک قرار دارد.

 
خبرگزاری فارس: 7000 هکتار از عرصه‌های کشاورزی زیر پوشش مبارزه بیولوژیک هستند

 

محمدرضا ابراهیمی امروز در گفت‌و گو با خبرنگار فارس در همدان اظهار داشت: تولید غذا و محصولات سالم از فاکتورهای خوبس است که در کشور و به تبع آن در استان همدان انجام می‌شود.

وی افزود: مبارزه بیولوژیک با آفات و برخی از بیماری‌ها با استفاده از موجود زنده از مباحثی است که در تولید غذای سالم مورد توجه ویژه قرار دارد.

معاون تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی همدان خاطرنشان کرد: در سطح باغات و محصولات صیفی و سبزیجات توانسته‌ایم 7 هزار هکتار از عرصه‌های زیر کشت گوجه‌فرنگی و محصولات باغی هسته‌دار را زیر پوشش مبارزه بیولوژیک قرار دهیم.

وی بیان کرد: در این طرح تعداد دفعات سم‌پاشی حداکثر در باغات و اراضی صیفی و سبزی به دو نوبت کاهش یافته است و باعث شده محصولات تولیدی از مواد شیمیایی کمتری برخوردار باشند.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: این طرح به مدت سه سال است که در استان همدان اجرا می‌شود و ابتدا از سطح یک هزار و 400 هکتار آغاز و در سال 1390 به 7 هزار هکتار رسیده و امسال نیز پیش‌بینی می‌شود این اراضی به سقف 10 هزار هکتار از عرصه‌های زراعی و باغی گسترش پیدا کند.

وی ادامه داد: معرفی محصولات سالم نیز به عنوان یکی از برنامه‌های جهاد کشاورزی در دستور کار قرار دارد که در نوبت نخست می‌توان به گردوی تولیدی استان به عنوان محصولی با دارا بودن کمترین میزان آلودگی و مصرف مواد شیمیایی اشاره کرد.

معاون تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی همدان اذعان کرد: در حال حاضر بیش از 50 درصد از گلخانه‌های موجود در استان را به لحاظ تولید محصولات سالم زیر پوشش عملیات کنترل بیولوژیک قرار دادیم و با استفاده از راهکارهای فیزیکی و استفاده از برنامه‌های تولید سالم را در این واحدها داشته باشیم.

وی در پایان گفت: طرح غذای سالم سراسری است و استانی به عنوان پایلوت اجرای این طرح در کشور مشخص نشده اما سال گذشته یک مرحله آموزشی با هماهنگی دفتر خواروبار جهانی فائو در همدان برگزار شد.

چهار راه برای رسیدن به آرامش:
1.نگاه کردن به عقب و تشکر از خدا  2.نگاه کردن به جلو و اعتماد به خدا  3.نگاه کردن به اطراف و خدمت به خدا  4.نگاه کردن به درون و پیدا کردن خدا

پل ارتباطی : samsamdragon@gmail.com

تالارهای تحت مدیریت :

مطالب عمومی کامپیوتراخبار و تکنولوژی های جدیدسیستم های عاملنرم افزارسخت افزارشبکه

 

چهارشنبه 13 اردیبهشت 1391  9:47 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها