0

نویسنده و راوی«نورالدین پسر ایران» در خبرگزاری فارس تجلیل می شوند

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

نویسنده و راوی«نورالدین پسر ایران» در خبرگزاری فارس تجلیل می شوند

نسخه چاپيارسال به دوستان
نویسنده و راوی«نورالدین پسر ایران» در خبرگزاری فارس تجلیل می شوند

خبرگزاری فارس: مراسم تجلیل از نویسنده و راوی کتاب «نورالدین پسر ایران» با حضور «سیدنورالدین عافی» راوی و «معصومه سپهری» نویسنده کتاب، در خبرگزاری فارس برگزار می‌شود.

خبرگزاری فارس: نویسنده و راوی«نورالدین پسر ایران» در خبرگزاری فارس تجلیل می شوند

به گزارش خبرنگار ایثار و شهادت باشگاه خبری فارس «توانا»، نشست نقد و بررسی کتاب «نورالدین پسر ایران» ساعت 15 شنبه 16 اردیبهشت ماه در خبرگزاری فارس برگزار می‌شود.

در این نشست علاوه بر «سیدنورالدین عافی» و «معصومه سپهری» روای و نویسنده کتاب «نورالدین پسر ایران»، «مرتضی سرهنگی» مدیر دفتر ادبیات و هنر مقاومت حوزه هنری و «محمد حمزه‌زاده» مدیرعامل انتشارات سوره و عضو هیئت مدیره مجمع ناشران انقلاب نیز حضور خواهند داشت و پیرامون چگونگی جمع‌آوری خاطرات این کتاب ارزشمند و جایگاهی که در میان کتب مقاومت دارد، به بحث و تبادل نظر خواهند پرداخت.

به گزارش توانا، «نورالدین پسر ایران» کتاب خاطرات «سید نورالدین عافی» است؛ پسری شانزده ساله از اهالی روستای خنجان در حوالی تبریز در آذربایجان شرقی که مانند دیگر رزمنده‌های نوجوان ایران با تلاش و زحمت فراوان رضایت والدین و مسئولین را برای اعزام به مناطق عملیاتی جلب کرد و از دی ماه 1359 ـ یعنی تنها سه ماه پس از آغاز جنگ تحمیلی ـ به جبهه‌های نبرد با متجاوزان رفت.

او حضور در گردان‌های خط‌‌شکن لشکر 31 عاشورا را به عنوان نیروی آزاد، غواص و فرمانده دسته و در جبهه‌های مختلف تجربه کرده و بارها مجروح شده است.

نورالدین نزدیک به هشتاد ماه از دوران جنگ تحمیلی را علیرغم جراحات سنگین و شهادت برادر کوچک‌ترش سید صادق -در برابر چشمانش- در جبهه ماند و در عملیات‌های متعددی حضور داشت و جانباز هفتاد درصد دفاع مقدس است.

کتاب «نورالدین پسر ایران» که انتشارات سوره‌ مهر آن را در آذر ماه 1390 منتشر کرده، ششصدمین کتاب دفتر ادبیات و هنر حوزه‌ هنری سازمان تبلیغات اسلامی در 23 سال فعالیت این دفتر به حساب می‌آید.

خاطرات سید نورالدین عافی را ابتدا در سال 1373، آقای موسی غیور طی 40 ساعت مصاحبه به زبان آذری ضبط کرد و خانم معصومه سپهری از سال 1383 کار پیاده‌سازی و تنظیم این مصاحبه‌ها را بر عهده‌ گرفت.

ایشان برای فراهم آوردن این کتاب 700 صفحه‌ای، شخصاً نیز چندین مصاحبه‌ی تکمیلی از صاحب خاطرات و همرزمان او گرفت.

خبرگزاری فارس از همه علاقه‌مندان به فرهنگ مقاومت برای حضور در این نشست دعوت به عمل می‌آورد.

انتهای پیام/

 
 
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1391  8:17 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها