0

دستگاه شتاب دهنده خطی رادیوتراپی امسال در کشور تولید می‌شود

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

دستگاه شتاب دهنده خطی رادیوتراپی امسال در کشور تولید می‌شود

 دستگاه شتاب دهنده خطی رادیوتراپی با اشعه گاما که در درمان سرطان کاربرد مهمی دارد امسال برای نخستین بار در کشور تولید می‌شود.

 
خبرگزاری فارس: دستگاه شتاب دهنده خطی رادیوتراپی امسال در کشور تولید می‌شود

 

رضا شاهمرادی، مدیر کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت در گفت و گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس با اعلام این خبر افزود: یکی از روشهای درمان تومورهای سرطانی تابش اشعه گاما در موضع سرطانی است که سلولهای سرطانی را می‌سوزاند و عقیم می‌کند به همین علت دستگاه شتاب دهنده خطی رادیوتراپی که ابزار این کار است نقش بسیار مهمی در درمان سرطانها دارد.

وی ادامه داد: دستگاه شتاب دهنده خطی از جمله دستگاههای است که به علت تحریم ها واردات آن به کشور با مشکل مواجه است به همین علت دانشمندان و متخصصان داخلی با همکاری یکی از شرکتهای تولید کننده داخلی در حال تلاش برای تولید این دستگاه هستند.

شاهمرادی گفت: مراحل تولید این دستگاه با ارزش به خوبی در حال طی شدن است و امیدواریم تا قبل از 22 بهمن امسال شاهد تولید دستگاه شتاب دهنده خطی رادیوتراپی در کشور باشیم.

وی افزود: در زمان حاضر تعداد بسیار معدودی از این دستگاه در کشور وجود دارد و شاید تعداد آن در کل کشور بین 20 تا 30 دستگاه باشد به همین علت بسیاری از بیماران سرطانی کشور از درمان موثر با این دستگاه محروم هستند.

مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت اضافه کرد: برای ارائه خدمات مناسب به بیماران سرطانی نیازمند درمان با این دستگاه به حدود 250 دستگاه شتاب دهنده خطی رادیوتراپی نیاز داریم که امیدواریم با تولید این دستگاه در کشور ظرف مدت کوتاه چند ساله به این استاندارد برسیم.

چهار راه برای رسیدن به آرامش:
1.نگاه کردن به عقب و تشکر از خدا  2.نگاه کردن به جلو و اعتماد به خدا  3.نگاه کردن به اطراف و خدمت به خدا  4.نگاه کردن به درون و پیدا کردن خدا

پل ارتباطی : samsamdragon@gmail.com

تالارهای تحت مدیریت :

مطالب عمومی کامپیوتراخبار و تکنولوژی های جدیدسیستم های عاملنرم افزارسخت افزارشبکه

 

چهارشنبه 13 اردیبهشت 1391  12:24 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها