0

بسيج امكانات‌ براي تحول در آموزش ‌و پرورش

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

بسيج امكانات‌ براي تحول در آموزش ‌و پرورش

جام جم آنلاين: رييس جمهور با اشاره به اينكه جامعه فرهنگي كشور سير كمال و تعالي را با همت خانواده آموزش و پرورش به سرعت طي مي‌كند و بار سنگين تعليم و تربيت نسل‌هاي مختلف را بر عهده دارد، گفت: بايد همه امكانات ملي، آموزشي، فرهنگي و رسانه‌‌اي، با محوريت خانواده و با هدف ارتقاي تعليم و تربيت، براي اجراي هر چه بهتر سند تحول در نظام آموزش و پرورش كشور بسيج شود.

به گزارش روز سه شنبه جام جم آنلاين به نقل از پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري،محمود احمدي‌نژاد ظهر روز سه شنبه در مراسم تجليل از معلمان نمونه كشور و بيست و هشتمين يادواره بزرگداشت مقام معلم كه همزمان با سالروز شهادت استاد شهيد مرتضي مطهري در سالن شهيد بهشتي نهاد رياست جمهوري برگزار شد، ضمن قدرداني از زحمات تمامي معلمان كشور و كساني كه دل در گرو اعتلاي انسان و انسانيت دارند، با اشاره به تنظيم و تصويب سند تحول در نظام آموزش و پرورش كه شامل دو بخش مجزاي قالب‌ها و محتوا است، تصريح كرد: بايد در جهت اجراي مؤثر، شفاف، روان و پيشرفته قالب‌ها به بهترين شكل تلاش‌هاي گسترده‌اي انجام شود اما بخش اصلي و آنچه كه داراي اهميت است، توجه به روح كار و محتواي اين سند است.

وي كسب مدارج بالاي علمي توسط همه افراد را موضوعي بسيار مناسب در جامعه دانست و خاطر نشان كرد: هيچ ضرورتي ندارد كه همه افراد در سطوح بالاي تحصيلي حضور داشته باشند، بلكه بايد به گونه‌اي برنامه ريزي شود تا هر فرد براي جامعه كارآمد بوده و از لحاظ انساني در طراز بالايي قرار داشته باشد تا بتواند ارتباطات اجتماعي خود را براساس عشق و محبت تنظيم كند.

احمدي‌نژاد افزود: آموزش و پرورش كشور ظرفيت‌هاي لازم براي تدوين، توليد و به انجام رساندن اين محتوا را در اختيار دارد.

رييس‌جمهور با بيان اينكه نبايد همه انرژي و ظرفيت آموزش و پرورش در مسير تغيير قالب‌ها صرف شود، اظهار داشت: بايد به گونه‌اي برنامه‌ريزي كنيم كه در راستاي اجراي سند تحول در نظام آموزش و پرورش در تمامي بخش‌ها نسبت به تغيير و تقويت محتوا اهتمام داشته باشيم.

وي تصريح كرد: تمامي سرمايه لازم جهت انجام فعاليت‌هاي فرهنگي و آموزشي در آموزش و پرورش در كشور موجود است و بايد به گونه‌اي برنامه‌ريزي شود كه اين توان و سرمايه صرف كار‌هاي موزاي آموزشي در كشور نشود و تمامي فعاليت‌هاي آموزشي با مديريت واحد و توسط آموزش و پرورش به انجام برسد.

رييس‌جمهور با بيان اينكه با افتخار دستان تمامي معلمان كشور را مي‌بوسم و از آنان براي جهادي بزرگ در عرصه تعليم و تربيت دعوت مي‌كنم، تأكيد كرد: با وجود نوسانات و تغيير و تحولات گسترده در داخل و خارج از كشور نبايد مأموريت‌هاي اصلي از جمله ساختن ايران و برپايي علم، عشق و عدالت فراموش شود.

احمدي نژاد با بيان اينكه نام معلم و شغل او واژه عدالت را به ذهن انسان متبادر مي‌كند، گفت: عدالت برآمده و مقدمه عشق است كه اگر برقرار نگردد هيچ‌گاه استعداد انسان‌ها شكوفا نشده و حقيقت انساني در جهان مستقر نمي‌گردد و راه علم‌آموزي و قدرشناسي انسان باز نخواهد شد، به همين دليل است كه پيامبران الهي بلافاصله پس از دعوت به توحيد، انسان‌ها را به قيام در جهت استقرار عدالت هدايت مي‌كنند.

پيش از سخنان رييس‌جمهور حاجي‌بابايي وزير آموزش و پرورش گزارشي از عملكرد وزارتخانه متبوع خود و اقداماتي كه در راستاي رفاه و تعالي معلمان و فرهنگيان كشور انجام شده، ارائه كرد.

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

چهارشنبه 13 اردیبهشت 1391  12:05 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها