0

فریب دختران با بنز دزدی

 
saeedhyper
saeedhyper
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1391 
تعداد پست ها : 139
محل سکونت : تهران

فریب دختران با بنز دزدی

 

یك دزد مسلح كه با سرقت خودرویی گران‌قیمت، زنان و دختران را فریب می‌داد، دستگیر و به اغفال خانم‌ها به بهانه ازدواج اعتراف كرد.

.

 

 

به گزارش «جام‌جم»، در آخرین روز‌های اسفند سال گذشته، مردی با مراجعه به كلانتری 163 ولنجك در شكایتی عنوان كرد خودروی بنز اس‌ال مدل 2005 وی با تهدید مسلحانه سرقت شده است.

به دنبال طرح این شكایت، پرونده‌ای تشكیل و به دستور بازپرس شعبه نهم دادسرای امور جنایی تهران برای رسیدگی در اختیار ماموران اداره یكم مبارزه با سرقت مسلحانه پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

در تحقیقات مقدماتی از مالباخته مشخص شد وی به قصد فروش خودروی بنز خود، در روزنامه آگهی داده كه سارق به بهانه خرید آن، با تهدید سلاح كمری، خودروی بنز وی را سرقت كرده است.

مالباخته درباره نحوه سرقت خودرو یادآور شد: پس از درج آگهی، جوانی به نام شاهینی برای دیدن خودرو به در منزلمان در زعفرانیه آمد. او به بهانه بررسی و دور زدن با آن، سوار خودرو شد كه در بین راه ناگهان با تهدید سلاح مرا مجبور كرد یك برگه كاغذ را كه قولنامه فروش خودرو بود، امضا كنم سپس مرا از خودرو پیاده و متواری شد.

شكایت از سرنشین

همزمان با آغاز تحقیقات كارآگاهان اداره یكم پلیس آگاهی برای شناسایی سارق مسلح، دستور توقیف خودروی بنز یاد شده به تمامی مراكز انتظامی سطح كشور بویژه شهر تهران اعلام شد.

در حالی كه تحقیقات ادامه داشت، شكایت‌های مشابهی از سوی تعدادی از زنان و دختران جوان در پلیس آگاهی مطرح شد كه نشان می‌داد جوانی حدود 25 ساله با ارائه پیشنهاد ازدواج و ادعای این كه وضع مالی خوبی دارد، آنها را اغفال كرده است.

با بررسی این شكایت‌ها، معلوم شد جوانی كه خود را شاهینی معرفی كرده، از طریق اینترنت با آنها آشنا شده و در ملاقات‌های حضوری با طرح این ادعا كه قصد ازدواج دارد و طلافروش است، اعتماد آنها را جلب كرده است.

تعدادی از این زنان و دختران جوان، در اظهارات خود عنوان كرده بودند شاهینی ـ جوان متهم ـ را سوار یك دستگاه بنز مشكی مدل بالا مشاهده كرده‌اند و او گفته كه خودروی بنز را 180 میلیون تومان خریده است.

دستگیری متهم

در این مرحله شاكیان با مشاهده تصویر رایانه‌ای متهم تحت‌تعقیب، وی را به عنوان شاهینی شناسایی كردند.

اطلاعات جدید به دست آمده نشان می‌داد متهم، اغلب در مناطق شمال تهران بویژه در خیابان آفریقا تردد دارد كه بلافاصله محل تردد وی به طور نامحسوس كنترل و سرانجام روز پنجم اردیبهشت متهم همراه یك زن جوان در خیابان آفریقا شناسایی شد.

كارآگاهان وی را قبل از هرگونه اقدام برای فرار دستگیر و در بازرسی بدنی از وی یك قبضه سلاح كمری با چند تیر جنگی و نیز یك قبضه سلاح كمری تقلبی كشف كردند.

در تحقیق از زن جوان همراه متهم، وی به كارآگاهان گفت: چند ماه است كه با این فرد كه خود را شاهینی معرفی كرده آشنا شده و این فرد خواستگار وی بوده است.

كشف خودروی بنز مسروقه

با دستگیری متهم به هویت واقعی غلامرضا (26 ساله)، بلافاصله محل سكونت وی در خیابان آفریقا شناسایی و در بازرسی از پاركینگ این محل، خودروی بنز مسروقه كشف شد.

پس از انتقال به اداره یكم، مالك خودروی بنز متهم را شناسایی کرد. متهم در اظهارات اولیه منكر هرگونه سرقت مسلحانه شد اما در ادامه بناچار زبان به اعتراف گشود و علاوه بر سرقت مسلحانه خودرو، به خرید و تهیه سلاح از مرزهای غربی كشور و همچنین اغفال زنان و دختران جوان اعتراف كرد.

سرهنگ كارآگاه آریا حاجی‌زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ روز گذشته با اعلام این خبر گفت: متهم با صدور قرار بازداشت موقت و برای تحقیقات تكمیلی و كشف دیگر جرایم ارتكابی احتمالی، در اختیار اداره یكم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد

چهارشنبه 13 اردیبهشت 1391  6:11 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها