0

خانه‌تكاني دايركتوري موسيقي

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

خانه‌تكاني دايركتوري موسيقي

 

طي سال‌هاي زيادي كه از دوران موسيقي ديجيتال مي‌گذرد، هر ساله تعداد زيادي فايل به كتابخانه موسيقي‌مان اضافه مي‌شود و هميشه هم آن‌طور كه بايد، فايل‌هاي موسيقي سر جاي خود نيستند. اگر كتابخانه‌تان كمي به‌هم ر يخته است و اكثرا بدون تگ است و نام فايل‌هاي مشابه زيادي داريد، اين ترفند را بخوانيد تا دستي به سر و روي فولدر موسيقي‌هايتان بكشيد.

موزيك برينز (MusicBrainz) ديتابيسي آنلاين است كه با شنيدن يك آهنگ مي‌تواند تشخيص دهد كه نام آن چيست. اين ديتابيس آنلاين يك نرم‌افزار رايگان به نام Picard دارد كه در ويندوز، مك و لينوكس قابل اجراست. براي شروع به نشاني زير برويد و اين نرم‌افزار را دانلود و نصب كنيد:

http://musicbrainz.org/doc/PicardDownload

بعد از نصب پيكارد را اجرا كنيد. اگر فايروالي روي سيستم خود نصب داشته باشيد، احتمالا با پيغام آن مواجه خواهيد شد. پيكارد اطلاعات را نمي‌دزدد، بنابراين براي اجراي صحيح آن، اجازه بدهيد به اينترنت دسترسي داشته باشد.

از بخش سمت چپ به فولدر موسيقي‌هاي خود برويد. اگر تعداد آلبوم‌هايتان زياد است، بهتر است آنها را به بخش‌هاي كوچك‌تري تقسيم كنيد تا از كندي رنج نبريد. فولدر اصلي را به بخش Unmatched Files بكشانيد.

پيكارد آلبوم‌ها را شناسايي خواهد كرد. همچنين اگر تعداد ترك‌هاي موجود در يك آلبوم ناقص باشد، آيكون آن آلبوم نقره‌اي شده و مي‌توان تشخيص داد كه اين آلبوم كدام ترك‌ها را ندارد.

بعد از اين‌كه تمام ديتابيس خود را كامل كرديد، مي‌توان اين اطلاعات را به فايل‌ها هم منتقل كرد تا اطلاعات به طور دائمي در فايل‌ها ثبت شوند. به عنوان يك راه‌حل مي‌توان از پيكارد براي اعمال اين اصلاحات استفاده كرد. اين قابليت به طور پيشفرض غيرفعال است، اما گزينه بسيار مناسبي است، براي فعال كردن آن به مسير Options برويد و گزينه File naming را انتخاب كنيد. سپس گزينه Rename files when saving را فعال كنيد.

همچنين مي‌توان دقيقا به پيكارد گفت كه چطور اسم فايل‌ها را عوض كند. براي مثال آلبوم‌هايي كه مشخصاتشان را از روي اينترنت دريافت كرده‌اند، انتخاب كنيد و سپس Ctrl-S را بزنيد.

چهار راه برای رسیدن به آرامش:
1.نگاه کردن به عقب و تشکر از خدا  2.نگاه کردن به جلو و اعتماد به خدا  3.نگاه کردن به اطراف و خدمت به خدا  4.نگاه کردن به درون و پیدا کردن خدا

پل ارتباطی : samsamdragon@gmail.com

تالارهای تحت مدیریت :

مطالب عمومی کامپیوتراخبار و تکنولوژی های جدیدسیستم های عاملنرم افزارسخت افزارشبکه

 

چهارشنبه 13 اردیبهشت 1391  12:36 AM
تشکرات از این پست
redonly
redonly
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 136
محل سکونت : البرز

پاسخ به:خانه‌تكاني دايركتوري موسيقي

 از این برنامه ها زیاد هست

یه برنامه هم برای دسته بندی آرشیو فیلم های سینمایی هست

نرم افزار مانکی هم جالبه برای دسته بندی آلبوم های موسیقی

زندگی آب روانیست روان میگذرد     هر چه اقبال من و توست همان میگذرد

چهارشنبه 13 اردیبهشت 1391  12:33 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها