0

توسعه فعالیت‌های رسانه‌ای ایران در آفریقا

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

توسعه فعالیت‌های رسانه‌ای ایران در آفریقا

نسخه چاپيارسال به دوستان
در دیدار با خبرنگاران لیبیایی خبر داد
توسعه فعالیت‌های رسانه‌ای ایران در آفریقا

خبرگزاری فارس: وزیر ارشاد در دیدار با خبرنگاران به به اینکه ایران هنوز نتوانسته چهره‌ای درست از جمهوری اسلامی به جهان ارائه کند گفت: سعی می‌کنیم فعالیت رسانه‌هایی چون العالم و الکوثر و پرس تی وی را در کشورهای آفریقایی توسعه دهیم.

خبرگزاری فارس: توسعه فعالیت‌های رسانه‌ای ایران در آفریقا

به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس، سیدمحمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح امروز با جمعی از خبرنگاران لیبیایی دیدار کرد و به برخی سوالات آنها پیرامون فعالیت‌های شبکه‌های خبری عربی در ایران و رویکردها درباره روابط آینده ایران و لیبی و توسعه روابط فرهنگی ایران و لیبی پاسخ گفت.

حسینی با اشاره به اشتراکات فرهنگی و دینی ایران و لیبی بر ضرورت افزایش ارتباطات میان دو کشور تاکید کرد و گفت: از نظر ما لیبی از اهمیت زیادی برخوردار است و منابع غنی آن یکی از عواملی است که باعث شده غربی‌ها به کشور لیبی چشم طمع داشته باشند.

وزیر ارشاد با بیان اینکه برخی اخبار و گزارش‌هایی که از لیبی به ما می‌رسد نگران کننده است افزود: نخبگان و روزنامه‌نگاران این کشور باید برای حفظ انسجام و یکپارچگی لیبی تلاش کنند و این اتفاق با دسیسه غربی‌ها روی داد و متاسفانه الان هم احتمال جنگ میان این دو کشور زیاد است.

حسینی همچنین با انتقاد از رویکرد برخی رسانه‌های غربی در انعکاس اخبار و رویدادهای ایران با بیان اینکه خبرگزاری‌های غربی به دنبال ایران هراسی هستند و چهره خشنی از ایران به جهان مخابره می‌کنند، گفت: از موضع گیری اخیر لیبی در خصوص جزایر سه گانه ایرانی در خلیج فارس ناراحت هستیم و امیدوارم دولت آینده لیبی مبتنی بر واقعیت جامعه ایرانی تصمیم بگیرد و مصالح جهان اسلام را در نظر داشته باشند.

 

* اذعان حسینی به عدم ارائه چهره درست از جمهوری اسلامی به جهان

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اعتراف به اینکه ایران هنوز نتوانسته چهره‌ای درست از جمهوری اسلامی به جهان ارائه کند تصریح کرد: البته ما شبکه‌های العالم و الکوثر و پرس تی وی را داریم که علیرغم همه ادعاهایی که در مورد آزادی اطلاع رسانی وجود دارد فعالیت آنها در برخی کشورهای اروپایی با محدودیت مواجه است اما سعی می‌کنیم فعالیت چنین رسانه‌هایی در کشورهای آفریقایی توسعه یابد.

وزیر ارشاد همچنین با بیان اینکه در حال حاضر در ایران ما بیش از 120 شبکه تلویزیونی و نشریه خارجی فعال است، گفت: شبکه الجزیره در ایران دفتر دارد و فعالیتش را انجام می‌دهد اما این شبکه خبری در پاره‌ای اوقات فراتر از سیاست‌های کشور قطر عمل می‌کرد و اگرچه ابتدا می‌خواست نشان دهد که شبکه‌ای مستقل است، وابستگی‌اش مشخص شد.

وی درباره شبکه العربیه نیز گفت: العربیه در ایران فعالیت داشت اما متاسفانه دروغ پردازی‌های فراوانی کرد و اگر چون شبکه‌های دیگر به صورت طبیعی و حرفه‌ای کار می‌کرد مشکلی برای ادامه فعالیت نداشت.

انتهای پیام/

 
 
سه شنبه 12 اردیبهشت 1391  11:59 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها