0

یک اندیشمند فرانسوی با شنیدن صحبت‌های من گفت اسلام دین بلندی است

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

یک اندیشمند فرانسوی با شنیدن صحبت‌های من گفت اسلام دین بلندی است

نسخه چاپيارسال به دوستان
بادامچیان در مناظره با محجوب در دانشگاه علامه:
یک اندیشمند فرانسوی با شنیدن صحبت‌های من گفت اسلام دین بلندی است

خبرگزاری فارس: قائم‌مقام حزب مؤتلفه گفت: یک اندیشمند فرانسوی‌ پس از شنیدن صحبت‌های من در تبیین جمهوری اسلامی گفت که اسلام دین بلندی است.

خبرگزاری فارس: یک اندیشمند فرانسوی با شنیدن صحبت‌های من گفت اسلام دین بلندی است

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، مناظره‌ انتخاباتی اسدالله بادامچیان عضو جبهه متحد اصولگرایان و علیرضا محجوب دبیرخانه کارگر به همت انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد.

علیرضا محجوب با تاخیر در جلسه حضور یافت که به همین دلیل ‌اسدالله بادامچیان ابتدا به سئوال مجری پاسخ داد.

مجری برنامه در مورد سخن امام(ره) که فرمودند مجلس در رأس امور است، سئوال پرسید و از بادامچیان خواست که دلایلی را که حضرت امام(ره) این مسند را برای مجلس قائل بودند، واکاوی کند.

اسدالله بادامچیان نماینده مردم تهران در مجلس نیز در پاسخ به این سؤال گفت: نظام تفکیک قوایی ما با سایر کشورها فرق دارد زیرا در راس نظام ما ولی فقیه جامع الشرایط قرار دارد که نگرانی اصلی غرب نیز همین نظام ابتکاری مترقی اسلامی است که مبتنی بر این اندیشه ولایت فقیه است.

وی در مورد بازتاب اندیشه‌های نظام ابتکاری جمهوری اسلامی اظهار داشت: صحبت‌هایی که من با اندیشمندان غربی درباره ‌نظام جمهوری اسلامی داشتم، نشان داد که این نظام از تاثیر بسزایی برخوردار است.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با اشاره به ملاقات خود با یک اندیشمند فرانسوی گفت: این اندیشمند فرانسوی‌ پس از شنیدن صحبت‌های من در تبیین جمهوری اسلامی گفت که اسلام دین بلندی است.

اسدالله بادامچیان درباره مصداق تاثیرگذاری ‌نظام جمهوری اسلامی ایران در جهان افزود: ‌این نظام چون در دنیا یک نظام جدید و مترقی است، حکومت غرب را به هم ریخته است.

وی در رابطه با تاثیر مجلس شورای اسلامی ‌نیز اظهار داشت: در بین قوای حاکم در نظام جمهوری اسلامی، قوه مقننه تاثیر بیشتری دارد زیرا دو قوه دیگر ملزم به اجرای قوانین مصوب در این قوه هستند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در ادامه به دلایل دیگری در تاثیر ‌مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: مجلس را مردم تعیین می‌کنند در حالی که برای قوه مجریه فقط رئیس جمهور از جانب مردم تعیین می‌شود، پس مجلس در راس امور است.

وی در مورد عملکرد بعضی از سران قوا در مواجهه با مجلس گفت: بعضی مواقع این روسای این دو قوه برای اینکه می‌خواهند کشور را بهتر اداره کنند، می‌گویند مجلس در راس امور نیست.

بادامچیان در پاسخ به سؤال دیگر دانشجویان در مورد مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها اظهار داشت: یارانه کمک‌دنده است که اصل اقتصاد را نمی‌توان بر روی آن متمرکز کرد.

وی در تشریح این سخن خود گفت: یارانه باید به تولید‌کننده و مصرف‌کننده کمک کند تا نوسانات خارجی بر آن تاثیر زیادی نداشته باشد و همچنین قدرت خرید را برای طبقه پایین جامعه افزایش دهد.

نماینده مردم تهران در مجلس در مورد دلایل اجرای طرح هدفمند کردن یارانه‌ها در دولت احمدی‌نژاد گفت: در همه دولت‌ها طرح هدفمندی یارانه‌ها مطرح شد ولی زیرساخت‌ها آماده نبود اما در دولت احمدی‌نژاد این زیرساخت‌ها فراهم شد و وی به دلیل ویژگی‌های جسارت توانست هدفمند کردن یارانه‌ها را به اجرا برساند.

بادامچیان در مورد اختلاف نظر دولت و مجلس در قانون هدفمندی یارانه‌ها گفت: نمایندگان خواستار اجرای این قانون در 5 سال بودند در حالی که دولت معتقد بود هر‌چه سریع‌تر باید اجرا شود که مجلس در نهایت قانون 5 سال را تصویب کرد و از سوی دیگر دولت هم قانون خودش را اجرا کرد.

وی در مورد اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها اظهار داشت: مجلس معتقد است باید نقاط ضعف فاز اول هدفمندی یارانه‌ها شناخته شود تا در فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها به تقویت آنها بپردازیم.

نماینده مجلس شورای اسلامی با انتقاد به عملکرد دولت در این زمینه گفت: قبل از سال جدید دولت طرحی را مبتنی بر اینکه 70-80 هزار تومان به حساب مردم برای خرید لوازم مورد نیاز تخصیص دهد، به مجلس ارائه داد و مجلس با آن مخالفت کرد‌ اما شاهد واریز این مبلغ به حساب مردم بودیم.

وی در تشریح دلیل مخالفت مجلس با این موضوع اظهار داشت: ما معتقد بودیم که قبل از سال اگر نقدینگی زیاد شود، به تبع آن گرانی و تورم نیز بیشتر می‌شود و سؤال ما از دولت این بود که منبع بودجه واریزی از کجا اختصاص یافته است، چراکه مجلس ‌ردیف بودجه‌ای‌ مشخص‌ نکرده بود.

دانشجوی دیگری ‌در مورد استیضاح وزیر کار و امور اجتماعی به دلیل انتصاب مرتضوی در صندوق ‌تامین اجتماعی ‌پرسید که بادامچیان ‌پاسخ داد: آقای مرتضوی در دوران دوم خرداد خدمت کرده و در قوه قضائیه هم خدمات ارزنده‌ای از خود به جای گذاشته است و الان هم فقط متهم است، به این دلیل من مخالف استیضاح بودم.

انتهای پیام/

 
 
سه شنبه 12 اردیبهشت 1391  11:52 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها