0

اهانت به قرآن اقدامی قرون وسطایی و ناشی از باطل‌اندیشی است

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

اهانت به قرآن اقدامی قرون وسطایی و ناشی از باطل‌اندیشی است

نسخه چاپيارسال به دوستان
کلانتری در گفت‌وگو با فارس:
اهانت به قرآن اقدامی قرون وسطایی و ناشی از باطل‌اندیشی است

خبرگزاری فارس: مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران، اهانت به قرآن را اقدامی قرون وسطایی و ناشی از باطل‌اندیشی خواند.

خبرگزاری فارس: اهانت به قرآن اقدامی قرون وسطایی و ناشی از باطل‌اندیشی است

ابراهیم کلانتری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، با اشاره به ادعای پوشالی کشورهای غربی در خصوص احترام به افکار و اندیشه‌های مشروع مردم گفت: این ادعای پوشالی برای مخفی کردن جنایاتی ازقبیل پایمال کردن حقوق بشر از سوی دولت‌های غربی است.

وی افزود: این نوع موضع‌گیری برای همه مردم جهان واضح است و حتی اندیشمندان غربی نیز انتقاد خود را در این زمینه اعلام کردند.

 

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه تهران اینگونه اقدامات را قرون وسطایی خواند و تصریح کرد: نیازی به آتش زدن کتاب نیست زیرا هر کس می‌تواند درباره آموزه‌ها و پیام‌ها کتاب‌های آسمانی نقد داشته باشد اما می‌تواند اعتقادات خود را مکتوب بنویسد زیرا فضای آزاداندیشی جهان می‌تواند حق و باطل را از هم تشخیص دهد.

کلانتری در ادامه با اشاره به نفوذ کلام قرآن کریم در دل‌های مردم تاکید کرد: با اینگونه اقدامات سخیفانه نمی‌توان با دل‌های مردم و افکار آزادی که طالب حقیقت است، مبارزه کرد زیرا این افراد نمی‌توانند دل‌ها و افکار مردم را آتش بزنند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران به بررسی تجربه‌های تاریخی اهانت به باورها و ارزش‌های اسلامی پرداخت و گفت: پس از این اهانت‌ها موج گرایش‌ها به اسلام، قرآن و پیامبر اعظم(ص) بیشتر شده است که نشان می‌دهد این نوع مبارزه وحشیانه نتیجه عکس خواهد داشت.

وی افزود: پس از اهانت به پیامبر اعظم(ص) در دانمارک، گرایش مردم به پیامبر اعظم بیشتر شد تا جایی که مردم دانمارک نام محمد را برای پسران خود برمی‌گزیدند.

کلانتری این اقدامات را ناشی از تعصب‌گرایی و باطل اندیشی عنوان کرد و اظهار داشت: باطل اندیشی و تعصب‌گرایی است که این اقدامات وحشیانه را با خود به همراه می‌آورد.

انتهای پیام/

 
 
سه شنبه 12 اردیبهشت 1391  11:51 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها