0

برگزاری دومین جشنواره ملی شعر دانشجویان و طلاب در مهر

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

برگزاری دومین جشنواره ملی شعر دانشجویان و طلاب در مهر

نسخه چاپيارسال به دوستان
مدیر کل امور فرهنگی وزارت علوم خبر داد
برگزاری دومین جشنواره ملی شعر دانشجویان و طلاب در مهر

خبرگزاری فارس: مدیر کل امور فرهنگی وزارت علوم گفت: دومین جشنواره ملی شعر دانشجویان و طلاب سراسر کشور مهر ماه سال جاری در شیراز برگزار خواهد شد.

خبرگزاری فارس: برگزاری دومین جشنواره ملی شعر دانشجویان و طلاب در مهر

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، جلیل دارا مدیر کل امور فرهنگی وزارت علوم در مراسم عصر شعر فاطمی که با حضور شاعران برجسته و به منظور بزرگداشت مقام بی همتای حضرت زهراء (س) در دانشگاه الزهراء برگزار شد به جایگاه و عظمت آن حضرت اشاره کرد و گفت: ضرورت بهره گیری و الگو برداری از خصایص و سیره زندگی حضرت فاطمه (س) برکسی پوشیده نیست به خصوص در دنیای امروز که القای تفکرات نادرست می‌تواند جوانان را در الگوگیری مناسب در معرض تهدید قرار دهد.

وی با اشاره به تاثیرگذاری شعر در عرصه فرهنگ و تمدن، سهم شاعران متعهد را در تبلیغ و ترویج انقلاب اسلامی قابل توجه ارزیابی کرد و افزود: جامعه شاعران کشور به خصوص شاعران متعهد و انقلابی در زمان قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی سهم خود را به خوبی ایفا کردند.

دارا تصریح کرد: امروزه دنیای اسلام با توجه به موج بیداری اسلامی که در برخی از کشورها به جریان افتاده، تشنه الگوگیری از یک نظام حاکمیتی موفق است که بتواند در تمام عرصه‌ها تفکر اسلامی را پیاده کند، لذا برعهده ماست که با استفاده از ابزار گوناگون و متنوع که از جمله آنها ابزار شعر است نظام حاکم بر کشور ما که همان نظام حکومت ولایت فقیه است را به عنوان الگویی موفق به کشورهای اسلامی معرفی کنیم.

وی هدف از برگزاری سلسله نشست‌های شعری را جریان سازی فکری فرهنگی متعهد در دانشگاه‌ها عنوان کرد و گفت: برپایی چنین نشست‌هایی علاوه بر اینکه در ستایش عظمت شخصیتی بزرگ است محفلی برای ارائه و ترویج یک جریان شعری در کشور به نام شعر آئینی خواهد بود.

مدیر کل فرهنگی وزارت علوم اضافه کرد: هدف ما تقویت شعر آئینی و متعهد در کشور و تشویق و تربیت شاعران آئینی جوان در سطح دانشگاه‌ها خواهد بود و از دانشجویان علاقمند و با استعداد در این حوزه انتظار می‌رود در این خصوص مشارکت چشم گیری داشته باشند.

بنابراین گزارش در مراسم عصر شعر فاطمی که در دانشگاه الزهراء (س) برگزار شد، شاعران برجسته‌ای همچون علیرضا قزوه، رضا جعفری، سعید حدادیان، میلاد عرفان پور، بیژن ارژن به شعر خوانی در مدح و ثنای حضرت صدیقه (س) پرداختند.

همچنین در این مراسم از علیرضا قزوه و حجت الاسلام  جعفری با اهدای لوح  و تندیس تقدیر بعمل آمد.

انتهای پیام/

 
 
سه شنبه 12 اردیبهشت 1391  11:47 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها