0

توت فرنگی محصول مازندران نشانه استاندارد گرفت

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

توت فرنگی محصول مازندران نشانه استاندارد گرفت

   مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بابلسر گفت: بهنمیر دارای نخستین علامت استاندارد تولید محصول سالم توت فرنگی از سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران است.

 
خبرگزاری فارس: توت فرنگی محصول مازندران نشانه استاندارد گرفت

 

امیر خیرالله‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بابلسر اظهار داشت: بهنمیر با دارا بودن 400 هکتار از اراضی زیر کشت توت فرنگی، نقش مهمی در اقتصاد این محصول در استان دارد.

وی با اشاره به اینکه شهر بهنمیر رتبه نخست مازندران را در کشت توت فرنگی دارا است، گفت: در گذشته تنها کشت ارقام دلندی رایج بوده که اخیرا ارقام «سلوا» و «کاماراسو» نیز کشت شده و پیش‌بینی برداشت محصول ما در سال جاری 4 هزار تن است.

این مسئول با تشریح مزایای پزشکی مصرف توت فرنگی تصریح کرد: توت فرنگی نقش مهمی در خون‌سازی بدن دارد و از خاصیت ضدعفونی‌کننده‌ای برخوردار است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بابلسر ابراز داشت: بهنمیر دارای نخستین علامت استاندارد تولید محصول سالم توت فرنگی از سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران است.

خیرالله‌پور ادامه داد: تحول اساسی در کشت این محصول، استفاده از مالچ پلاستیکی بوده که استفاده از این روش برای کشاورزان مزایای زیادی دارد.

وی، بازارپسندی خوب محصول، جلوگیری از پوسیدگی آن و مقاوم در برابر رطوبت و گرما را از جمله مزایای استفاده از مالچ پلاستیکی دانست.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بابلسر در پایان اذعان داشت: یکی از اهداف مهم سازمان جهاد کشاورزی، آبیاری قطره‌ای در کشت توت فرنگی و کاهش استفاده از سموم کشاورزی در کشت توت فرنگی است.

چهار راه برای رسیدن به آرامش:
1.نگاه کردن به عقب و تشکر از خدا  2.نگاه کردن به جلو و اعتماد به خدا  3.نگاه کردن به اطراف و خدمت به خدا  4.نگاه کردن به درون و پیدا کردن خدا

پل ارتباطی : samsamdragon@gmail.com

تالارهای تحت مدیریت :

مطالب عمومی کامپیوتراخبار و تکنولوژی های جدیدسیستم های عاملنرم افزارسخت افزارشبکه

 

سه شنبه 12 اردیبهشت 1391  11:43 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها