0

ورزش‌هاي كاهنده درد مچ و آرتروز

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

ورزش‌هاي كاهنده درد مچ و آرتروز

 هم براي جلوگيري از درد گرفتن مچ دست و ابتلا به آرتروز، هم براي مواقعي كه به آن مبتلا شده‌ايد، مي‌توانيد روزانه چند حركت نرمشي زير را در هر حالتي و جايي انجام دهيد.

 

خم و راست كردن انگشت‌ها: مچ و مفصل دو دست را صاف روبه‌روي خود بگيريد. عضلاتش را شل كنيد. در اين حالت فقط بند اول و وسط انگشت‌هايتان را خم كنيد. اين كار را نرم و آهسته و بدون هيچ فشاري انجام دهيد. تا سه ‌بشماريد و دوباره بند انگشتانتان را صاف كنيد.

مشت كردن: انگشتانتان را در حالت كشيده و دور از هم قرار دهيد. خيلي نرم و راحت مشت‌تان را ببنديد تا شست دست روي انگشت‌هاي ديگر قرار گيرد. به‌آهستگي مشت‌تان را باز و دوباره همين عمل را تكرار كنيد.

نزديك و دور كردن انگشت‌ها: انگشت‌هايتان را از هم دور كنيد. بدون هيچ فشاري بر آنها تا چهار بشماريد، نرم و راحت آنها را شل و به هم نزديك كنيد.

لمس يكايك انگشتان: نوك هر انگشت را يكايك و نوبتي به برآمدگي زير شست دست‌تان برسانيد، تا جايي كه درد نگيرد. 2 ثانيه نگاه داريد و رها كنيد. براي انگشت شست، نوك آن را به برآمدگي زير انگشت كوچكتان برسانيد.

باز كردن و بستن انگشتان هر دو دست: نوك هر پنج انگشت را به هم برسانيد تا شكل غنچه پيدا كند. هر 10 انگشت را به همين شكل به يكديگر بچسبانيد. حال به‌آرامي آنها را در همين حالت نوك‌به‌نوك از هم باز و دور كنيد، سپس به حالت بسته اول بازگردانيد.

حركت دوراني مچ: آرنج دو دست را به پهلوي خود بچسبانيد. دست‌ها را بالا بگيريد. آرام و نرم به مچ دو دست حركت دوراني دهيد. اين كار را برعكس هم تكرار كنيد.

هر تمرين نرمشي را سه بار در روز و هر نرمش را 10 تا 15 دفعه تكرار كنيد و حتما مواظب باشيد آنها را با سختي و فشار انجام ندهيد.

گفته شده خوردن يك قاشق عسل قبل از صرف صبحانه و ماساژ ناحيه مچ يا موضع درد با آن سبب تسكين درد مي‌شود.

چهار راه برای رسیدن به آرامش:
1.نگاه کردن به عقب و تشکر از خدا  2.نگاه کردن به جلو و اعتماد به خدا  3.نگاه کردن به اطراف و خدمت به خدا  4.نگاه کردن به درون و پیدا کردن خدا

پل ارتباطی : samsamdragon@gmail.com

تالارهای تحت مدیریت :

مطالب عمومی کامپیوتراخبار و تکنولوژی های جدیدسیستم های عاملنرم افزارسخت افزارشبکه

 

سه شنبه 12 اردیبهشت 1391  11:23 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها