0

ترجمه فرانسه خاطرات جانباز شهید «محمدتقی طاهرزاده» در نمایشگاه کتاب

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

ترجمه فرانسه خاطرات جانباز شهید «محمدتقی طاهرزاده» در نمایشگاه کتاب

نسخه چاپيارسال به دوستان
در غرفه نشر شاهد عرضه می‌شود
ترجمه فرانسه خاطرات جانباز شهید «محمدتقی طاهرزاده» در نمایشگاه کتاب

خبرگزاری فارس: کتاب «بین دنیا و بهشت» خاطرات جانباز شهید «محمدتقی طاهرزاده»، نخستین اثر ترجمه شده به زبان فرانسوی است که در غرفه نشر شاهد در بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب به بازدیدکنندگان عرضه خواهد شد.

خبرگزاری فارس: ترجمه فرانسه خاطرات جانباز شهید «محمدتقی طاهرزاده» در نمایشگاه کتاب

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، کتاب «بین دنیا و بهشت» به قلم رحیم مخدومی اکنون چهارمین نوبت چاپش را پشت سر می‌گذراند.

این کتاب، حکایت زندگی جانباز شهید «محمدتقی طاهرزاده» است که تیرماه سال 1367 در منطقه شلمچه دچار موج گرفتگی شد و پس از یک ماه، به مدت هجده سال به کما فرو رفت و دوران بی هوشی‌اش، 18 سال به طول انجامید.

در طول این مدت آنچه بر شگفتی این واقعه می‌افزود، پرستاری عاشقانه پدر وی بود. در این 18 سال که محمدتقی بر روی تخت خوابیده بود با همان دو چشم نافذش همه تنهایی‌های پدر و مادر را پر می‌کرد. یک سال پیش از شهادت این جانباز سرافراز میهن، رهبر معظم انقلاب نیز در سفری که به استان اصفهان داشتند، به منزل خانواده طاهرزاده رفته و از محمدتقی طاهرزاده عیادت کردند و او را مورد تفقد قرار دادند.

سرانجام این آزمون سخت پدر و پسر به پایان رسید و محمدتقی در اردیبهشت 84 به کاروان شهدای دفاع مقدس پیوست.

کتاب «بین دنیا و بهشت» توسط فاطمه گوهری به زبان فرانسه ترجمه و با تیراژ 1200 نسخه توسط نشر شاهد منتشر و از طریق رایزنی ایران در فرانسه و نمایشگاه‌های بین‌المللی توزیع شده است.

این کتاب در ایام نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با تیراژ 2 هزار نسخه و قیمت هزار و 700 تومان در غرفه نشر شاهد عرضه می‌شود.

انتهای پیام/

 
 
سه شنبه 12 اردیبهشت 1391  11:09 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها