0

سیزدهمین همایش ملی آموزش علوم پزشکی آغاز شد

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

سیزدهمین همایش ملی آموزش علوم پزشکی آغاز شد

 سیزدهمین همایش ملی آموزش علوم پزشکی به میزبانی شهرستان ساری آغاز شد.

 
خبرگزاری فارس: سیزدهمین همایش ملی آموزش علوم پزشکی آغاز شد

 

 پنجمین جشنواره آموزشی شهید مطهری همزمان با سیزدهمین همایش کشوری دانشگاه علوم پزشکی در ساری صبح امروز با حضور 2 هزار و 500 نفر از اساتید و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی سراسر کشور در دانشگاه علوم پزشکی مازندران آغاز شد.

مهم‌ترین برنامه‌های روز اول همایش معرفی فرایندهای برتر، رونمایی از تندیس حکیم بن طبری، افتتاحیه سیزدهمین همایش کشوری آموزش علوم پزشکی با حضور مسئولان دانشگاه علوم پزشکی و مسئولان استانی اعلام شد.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این باره گفت: در جشنواره آموزشی پزشکی و همایش شهید مطهری، 2 هزار و 500 تندیس حکیم طبری در دانشگاه علوم پزشکی مازندران اهدا می‌شود.

محمد آزادبخت یکی از دستاوردهای جشنواره آموزشی پزشکی و همایش شهید مطهری را افتتاح 12 پروژه بزرگ در دانشگاه علوم پزشکی مازندران اعلام و تصریح کرد: فضا سازی، زیباسازی و بهسازی دانشگاه‌ها از دیگر اقداماتی است که توسط معاونت توسعه دانشگاه در طول 30 روز اخیر انجام شد.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در ادامه خاطرنشان کرد: تاکنون برای همایش شهید مطهری یک‌هزار و 525 مقاله به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که داوری این همایش بر عهده پنج داور متخصص کشوری بود.

آزادبخت به تعداد فرایندهای دریافت شده برای جشنواره آموزشی پزشکی اشاره کرد و یادآور شد: در جشنواره آموزشی پزشکی حدود 850 مقاله ارسال شد که داوری این جشنواره نیز برعهده وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی بود که پس از بررسی‌های انجام شده 59 فرایند برتر انتخاب و جایزه دریافت می‌کنند.

این مسئول خاطرنشان کرد: دو فرایند برتر انتخاب شده در جشنواره آموزشی پزشکی سراسر کشور از مجموع 59 فرآیند برتر انتخاب شده مربوط به دانشگاه علوم پزشکی مازندران است.

وی دیگر برنامه سیزدهمین جشنواره آموزشی پزشکی و همایش شهید مطهری را معرفی حکیم طبری از علمای برجسته دینی و پزشکی کشور اعلام و اضافه کرد: حکیم طبری از پزشکان بزرگ ایران و جهان و اهل طبرستان است و اصالتاً ساروی و در آمل زندگی می‌کرد.

این مسئول ولادت حکیم طبری را سال 180 هجری قمری عنوان و بیان داشت: حکیم طبری تا سده 300 هجری قمری زندگی می‌کرد که بنا به اذعان آیت الله حسن‌زاده آملی، رازی شاگرد حکیم طبری بود و مطالب کتاب الحاوی که بزرگ‌ترین کتاب علوم پزشکی جهان است برگرفته از ایده‌ها و مطالب حکیم طبری بود.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: حکیم طبری کتاب‌های متعددی درباره دین، دولت و معرفی شیعه دارد و یکی از ویژگی‌های حکیم طبری این است که شیعه بودن را سعی داشت در کتاب‌هایش به طور برجسته‌تر معرفی کند.

آزادبخت از تهیه 2 هزار و 500 تندیس حکیم طبری برای سیزدهمین جشنواره همایش آموزشی پزشکی مازندران خبر داد و متذکر شد: برای مطرح شدن حکیم طبری کتاب زندگی نامه این استاد برجسته علم و اخلاق تدوین شد.

وی با اشاره به اینکه اگر برنامه‌های جشنواره آموزش پزشکی کشور را معرفی اساتید برجسته علوم پزشکی کشور اعلام کرد و اذعان داشت: در این همایش از محمد مهدی اصفهانی، غفرانی استاد تمام مغز و اعصاب اطفال و فرهنگ بابا محمودی استاد دانشگاه مازندران نیز تقدیر می‌شود.

چهار راه برای رسیدن به آرامش:
1.نگاه کردن به عقب و تشکر از خدا  2.نگاه کردن به جلو و اعتماد به خدا  3.نگاه کردن به اطراف و خدمت به خدا  4.نگاه کردن به درون و پیدا کردن خدا

پل ارتباطی : samsamdragon@gmail.com

تالارهای تحت مدیریت :

مطالب عمومی کامپیوتراخبار و تکنولوژی های جدیدسیستم های عاملنرم افزارسخت افزارشبکه

 

سه شنبه 12 اردیبهشت 1391  5:48 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها