0

13 گفتمان ‎دینی در چهارمحال و بختیاری برگزار می‎شود

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

13 گفتمان ‎دینی در چهارمحال و بختیاری برگزار می‎شود

 کارشناس آموزش و پژوهش تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری از برگزاری 13 گفتمان‌ دینی دانشجویی تا پایان خرداد ماه سال جاری در دانشگاه‌های این استان خبر داد.

 
خبرگزاری فارس: 13 گفتمان ‎دینی در چهارمحال و بختیاری برگزار می‎شود

 

حجت‌الاسلام عزیزالله میراحمدی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در شهرکرد با اشاره به آغاز مرحله جدید گفتمان‌های دینی در دانشگاه‌های این استان اظهار داشت: از ابتدای سال تحصیلی تاکنون 13 گفتمان‌ دینی دانشجویی در این استان برگزار و مرحله جدید این گفتمان‌ها نیز در حال برگزاری است.

وی افزود: در مرحله دوم نیز 13 گفتمان دینی ویژه دانشجویان مشغول به تحصیل در دانشگاه‌های شهرکرد، فارسان و بروجن برگزار می‌شود.

میراحمدی بررسی ابعاد جنگ نرم و راهکارهای مبارزه با آن را از مهم‌ترین موضوعات گفتمان‎های دینی دانشجویی بیان کرد و افزود: مهدویت و اعتقاد به منجی در ادیان دیگر، حریم روابط پسر و دختر، زمینه‌سازی برای تحقق جنبش نرم‎افزاری، فضای مجازی و استفاده مفید از آن، نقدی بر شیطان‎پرستی و عرفان‎های نوظهور، نماز و زیبایی‎های آن و بررسی حجاب از منظر آیات و روایات را از دیگر موضوعات مورد بررسی در این گفتمان‎ها است.

کارشناس آموزش و پژوهش تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: این گفتمان‌های دین نقش بسزایی در ارتقا بینش دانشجویان در مقابله با اهداف شوم دشمن داشته و امید می‌رود با تداوم آن بتوان نقش مهمی در رشد و توسعه ارزش‌های دینی در جامعه ایفا کرد.

میراحمدی، تقویت هویت دینی و فرهنگی در نسل جوان را مهم‌ترین هدف برگزاری این گفتمان‌ها عنوان کرد و گفت: ایجاد انگیزه تحقیق و آموزش در دانشگاه‌ها، پاسخگویی به شبهات و سئوالات دانشجویان در زمینه مسائل اعتقادی، فرهنگی و اجتماعی، کمک به رشد و ترویج فضایل اخلاقی، ارتقای سطح بینش و شناخت در دانشگاه‌ها، مقابله با تهاجم فرهنگی و آسیب‎های اجتماعی از دیگر اهداف اجرای طرح گفتمان‎های دینی دانشجویی است.

وی با بیان اینکه تاکنون بیش از یک‌هزار و 700 نفر از طلاب و دانشجویان در این گفتمان‌ها شرکت داشته‌اند، خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود حضور دانشجویان و طلاب در مرحله دوم بیشتر و پررنگ‌تر از مرحله اول باشد و این دوره‌ها با استقبال خوبی روبرو شوند.

چهار راه برای رسیدن به آرامش:
1.نگاه کردن به عقب و تشکر از خدا  2.نگاه کردن به جلو و اعتماد به خدا  3.نگاه کردن به اطراف و خدمت به خدا  4.نگاه کردن به درون و پیدا کردن خدا

پل ارتباطی : samsamdragon@gmail.com

تالارهای تحت مدیریت :

مطالب عمومی کامپیوتراخبار و تکنولوژی های جدیدسیستم های عاملنرم افزارسخت افزارشبکه

 

سه شنبه 12 اردیبهشت 1391  5:47 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها