0

برگزاری یادواره شهدای فرهنگی گیلان در فومن

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

برگزاری یادواره شهدای فرهنگی گیلان در فومن

  رئیس اداره آموزش و پرورش فومن از برگزاری یادواره شهدای فرهنگی گیلان به مناسبت هفته معلم در این شهرستان خبر داد.

 
خبرگزاری فارس: برگزاری یادواره شهدای فرهنگی گیلان در فومن

 

 قربان قربانی خداشهری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در فومن با گرامیداشت سالروز شهادت مرتضی مطهری و هفته معلم، پیامبر (ص) را نخستین معلم انسان‌ها دانست و اظهار کرد: پیامبر اسلام رسالت خود را معلمی اعلام کرد و از آنجا که انسان‌ها بر خلاف دیگر موجودات نیاز به تربیت دارند نقش اساسی معلم کاملا مشخص و بارز است.

وی، افزود: در جامعه اسلامی ایران سالروز شهادت فیلسوف عالیقدر شهید مطهری روز معلم نامگذاری شده و این شخصیت علمی الگوی قشر فرهنگی قرار گرفته است.

این مسئول، ادامه داد: شهید مطهری در حوزه‌های مختلف علمی، اخلاقی و تربیتی الگو است و امیدواریم معلمان به تاسی از پیامبر (ص) و بزرگان علمی و دینی کشور رفتار، کردار و دانش خود را همسو با آن بزرگان قرار دهند تا از این طریق بتوانند بخشی از وظایف خود را که تعلیم و تربیت است را به منصه ظهور برسانند.

وی برگزاری همایش تجلیل از معلمان نمونه فومن و یادواره شهدای فرهنگی استان در فومن را از مهم‌ترین برنامه‌های هفته معلم آموزش و پرورش این شهرستان عنوان کرد و گفت: آموزش و پرورش فومن در مقاطع مختلف یک‌هزار و 250 معلم دارد که در همایش تجلیل از معلمان نمونه این شهر با حضور مسئولان محلی 5 معلم نمونه استانی، 21 معلم نمونه منطقه‌ای و 134 معلم نمونه آموزشگاهی مورد تجلیل قرار می‌گیرند و معلمان نمونه استانی نیز در همایش تجلیل از معلمان نمونه استانی حضور می‌یابند و تجلیل می‌شوند.

قربانی‌خداشهری، سابقه رزمندگی، جانبازی و خانواده شهدا، سابقه کار، ارزشیابی، اختراعات و اکتشافات، کسب رتبه در مسابقات علمی، فرهنگی و هنری، چاپ مقاله در نشریات معتبر، گذراندن دوره‌های ضمن خدمت و تدریس در مناطق محروم و کلاس‌های چند پایه را از آیتم‌های مهم انتخاب معلم نمونه دانست. 

وی، آموزش و پرورش فومن را میزبان یادواره شهدای فرهنگی استان در هفته معلم ذکر کرد و افزود: آموزش و پرورش گیلان 133 معلم شهید دارد که هر ساله از بین این شهدا یک شهید در سطح کشور به صورت ملی و یک شهید نیز در سطح استان شاخص می‌شود که در هفته معلم امسال شهید «غلامرضا ادبی مهذب» از فومن شهید استانی لقب گرفته و به همین مناسبت آموزش و پرورش فومن میزبان یادواره شهدای فرهنگی استان است.

رئیس اداره آموزش و پرورش فومن، برگزاری این یادواره را از مهم‌ترین برنامه‌های هفته معلم آموزش و پرورش فومن عنوان کرد و یادآور شد: این یادواره 17 اردیبهشت در مصلای فومن با حضور خانواده‌های شهدای فرهنگی و فرهنگیان 33 منطقه استان مهمان این برنامه  هستند و پیش‌بینی می‌شود بالغ بر یک هزار نفر در این یادواره شرکت کنند.

وی، دیدار با فرهنگیان بازنشسته و فرهنگیانی که در بستر بیماری قرار دارند را از برنامه‌های دیگر هفته معلم فومن عنوان کرد و متذکر شد: حضور در واحدهای آموزشی و دیدار با معلمان از جمله برنامه‌های هفته معلم است.

چهار راه برای رسیدن به آرامش:
1.نگاه کردن به عقب و تشکر از خدا  2.نگاه کردن به جلو و اعتماد به خدا  3.نگاه کردن به اطراف و خدمت به خدا  4.نگاه کردن به درون و پیدا کردن خدا

پل ارتباطی : samsamdragon@gmail.com

تالارهای تحت مدیریت :

مطالب عمومی کامپیوتراخبار و تکنولوژی های جدیدسیستم های عاملنرم افزارسخت افزارشبکه

 

سه شنبه 12 اردیبهشت 1391  5:46 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها