0

هریس در تامین آب اراضی کشاورزی با مشکل مواجه است

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

هریس در تامین آب اراضی کشاورزی با مشکل مواجه است

 فرماندار شهرستان هریس به مشکلات بخش کشاورزی در منطقه اشاره و گفت: این شهرستان از لحاظ تامین آب برای اراضی کشاورزی شدیداً با مشکل مواجه است.

 
خبرگزاری فارس: هریس در تامین آب اراضی کشاورزی با مشکل مواجه است

 

اکبر پیغامی صبح امروز در جلسه ستاد اجرایی توسعه بخش کشاورزی شهرستان هریس، میزان اراضی ملی شناسایی شده در این شهرستان را برای واگذاری به فارغ‌التحصیلان و فعالان بخش کشاورزی ناکافی دانست و افزود: ضروری است اراضی بیشتری شناسایی و آماده واگذاری شود.

پیغامی با بیان اینکه سد "نهرعلی" با هدف آبخیزداری احداث شده است، افزود: برای اجرای فاز دوم سد نهرعلی هریس، ترمیم دیواره سد برازین، اجرای سد هرزورز، احداث کانال روستای گوراوان و نیز احداث سدهای معیشتی خواستار تخصیص اعتبار هستیم.

وی مشکل اصلی در بخش کشاورزی این شهرستان را ترمیم سد ارباتان دانست که برای ترمیم آن 200 میلیارد ریال اعتبار لازم است، افزود: با ترمیم این سد علاوه بر آبرسانی به 3 هزار و 500 هکتار از پایاب این سد مشکل آب آشامیدنی سه شهر و 28 روستای این شهرستان نیز حل خواهد شد.

پیغامی سد "ارباتان" را یکی از سدهای حیاتی شهرستان هریس عنوان کرد و گفت: علاوه بر اینکه قرار است از آب سد ارباتان در بیش از 3 هزار و 500 هکتار از اراضی پایاب سد استفاده شود، برنامه‌ریزی‌هایی هم برای تامین آب آشامیدنی سه شهر و 17 روستا از این سد صورت پذیرفته است.

وی با بیان اینکه آب مورد نیاز نیروگاه 1100 مگاواتی سیکل ترکیبی هریس نیز از آب این سد تامین خواهد شد، ادامه داد: امیدواریم توجه شایسته‌ای در خصوص انجام سدهای معیشتی شهرستان هریس انجام پذیرد.

چهار راه برای رسیدن به آرامش:
1.نگاه کردن به عقب و تشکر از خدا  2.نگاه کردن به جلو و اعتماد به خدا  3.نگاه کردن به اطراف و خدمت به خدا  4.نگاه کردن به درون و پیدا کردن خدا

پل ارتباطی : samsamdragon@gmail.com

تالارهای تحت مدیریت :

مطالب عمومی کامپیوتراخبار و تکنولوژی های جدیدسیستم های عاملنرم افزارسخت افزارشبکه

 

سه شنبه 12 اردیبهشت 1391  5:39 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها