0

اخباركوتاه فرهنگي

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

اخباركوتاه فرهنگي

 19 نشريه مجوز گرفتند

19 نشريه در جلسه مورخه دوشنبه يازدهم ارديبهشت هيات نظارت بر مطبوعات مجوز انتشار گرفتند.

در اين جلسه تقاضاهاي صدور مجوز نشريات استان مازندران و نشريات تخصصي مورد بررسي قرار گرفت كه از اين ميان دو هفته نامه، چهارماهنامه، يك دو ماهنامه و 12 فصلنامه مجوز انتشار گرفتند.

توليد نماهنگ «شكوه جاودان» در سازمان عقيدتي سياسي ارتش

نماهنگ شكوه جاودان كار جديد معاونت فرهنگي و روابط عمومي ارتش جمهوري اسلامي كه بيانگر دلاورمردي‌هاي ارتش در هشت سال دفاع مقدس و نماد اقتدار اين نيرو است با صداي ميثم ابراهيمي، آهنگسازي سيروان خسروي و به تدوين و كارگرداني عليرضا مرادعلي بيگي توليد شده است.

از ديگر كارهاي اين كارگردان مي‌توان حافظان حريم ولايت، مهد دليران شكوه پرواز، از فجر تا شكوفايي، عقاب آسمان، شهد عاشقي ـ ايران وطنم را نام برد.علاقه‌مندان مي‌توانند براي ديدن نماهنگ شكوه جاودان به آدرس www. aja. ir مراجعه كنند.همچنين نماهنگ مظهر حمناسه به آهنگسازي، امير علوي و خوانندگي تقي شكوري با شعر بيگي حبيب‌آبادي و به كارگرداني و تدوين عليرضا مرادعلي بيگي در حال توليد است كه در آينده نزديك قابل استفاده خواهد بود.

اجراي آثاري از استاد علي‌اكبر شهنازي در تالار وحدت

كنسرت گروه «شهنازي» به سرپرستي «داريوش پيرنياكان» و با صداي «حميدرضا نوربخش» 20 ارديبهشت به مدت سه شب در تالار وحدت اجرا مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي و امور بين‌الملل بنياد رودكي، اين كنسرت در دو بخش اجرا خواهد شد؛ به طوري كه در بخش نخست آثاري از استاد علي‌اكبر شهنازي در دستگاه اصفهان و در بخش دوم تصنيف‌هاي متفاوتي با عنوان «وفا»، «مپرس»، «دلربا» و.... در دستگاه آواز دشتي اجرا مي‌شود؛ اين در حالي است كه اجراي آوازهايي بر اساس اشعار شهريار، هوشنگ ابتهاج و حافظ نيز در بخش دوم جاي داده شده است.گروه شهنازي به سرپرستي داريوش پيرنياكان و با صداي حميدرضا نوربخش شامگاه 20 تا 23 ارديبهشت از ساعت 21 در تالار وحدت روي صحنه مي‌رود.

پيام شهردار تهران به جشنواره تئاتر شهر

دكتر محمدباقر قاليباف در پيامي به نخستين جشنواره تئاتر شهر، اين جشنواره را مجالي براي به نمايش گذاشتن معناي واقعي هنر متعهد بيان كرد و افزود: اين جشنواره حركتي جدي براي مديريت شهري و انجام رسالت نهادينه كردن فرهنگ شهروندي است.

به گزارش اداره كل روابط عمومي و امور بين‌الملل سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران، شهردار تهران در اين پيام اظهار اميدواري كرد كه با گرد هم آمدن محصولات اين هنر تاثيرگذار، حركتي سريعت براي شكل‌گيري جامعه‌اي متعالي و شهري انسان محور در سايه عشق، عقل و معنويت ترسيم شود.قاليباف با اشاره به بيانات مقام معظم رهبري افزود: ايشان «هنر را مكمل وجود انسان و جامعه» مي‌خوانند و هر هنرمند را عنصري مي‌دانند كه مي‌تواند كشوري و بلكه دنيايي را با هنر خود پوشش دهد و ذهنيت‌هايي را در مردم بسازد و هدايت‌هايي را براي افراد بيافريند و لذت‌هاي روحي و معنوي را به كساني كه اهل التذاذ از هنر هستند، ببخشد.نخستين جشنواره تئاتر شهر به همت معاونت هنري سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران از 16 تا 23 ارديبهشت با حضور گروه‌هاي تئاتري در فرهنگسراها و خانه‌هاي فرهنگ پايتخت برپا مي‌شود.

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

سه شنبه 12 اردیبهشت 1391  4:09 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها