0

آیا استفاده از گوشی موبایل در هواپیما واقعاً خطرناک است؟

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

آیا استفاده از گوشی موبایل در هواپیما واقعاً خطرناک است؟

 کمپانی‌های هواپیمایی و تیم پروازی آنها هنوز بر این موضوع پافشاری می‌کنند که استفاده از تلفن همراه در طول پرواز باعث تداخل امواج در تجهیزات هواپیما می‌شود. این موضوع کاملا اشتباه است!

 ZoomIT، ما حتی به شما پیشنهاد می‌کنیم که حتما از تلفن‌ همراه در طول سفر خود استفاده کنید در ادامه ویدیویی را مشاهده خواهید کرد که بصورت مفصل توضیح می‌دهد که چرا این موضوع صحت ندارد و باعث اختلال در سیستم ناوبری هواپیما نمی‌شود.

1x1.trans آیا استفاده از گوشی موبایل در هواپیما واقعاً خطرناک است؟چند سال پیش، قبل از شروع پرواز به مسافران هشدار داده می‌شد تا تمام وسایل الکترونیکی خود را خاموش کنند چون ممکن است موجب تداخل الکترومغناطیسی شود، به نظر ترسناک و پیچیده می رسد نه؟

ما هم همه ابزارهای الکترونیکی خود از پخش کننده موسیقی تا تلفن همراه را خاموش می‌کردیم.

اما تداخل الکترومغناطیسی دروغی بیش نبوده است! خوشبختانه امروز اجازه استفاده از ابزارهای الکترونیکی در طول سفر هوایی داده می‌شود اما هنوز نمی‌توان از تلفن همراه استفاده کرد.

کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC)و دولت فدرال حمل و نقل هوایی (FAA) در دهه نود استفاده از ابزارهای الکترونیکی در هواپیما را ممنوع کردند اما هیچ دلیل و مدرکی برای این اقدام خود نداشتند و تنها برای اینکه تاثیر این ابزارها بر پرواز را نمی دانستند این کار را انجام دادند.

اما در سال ۲۰۰۶ این کمیسون تصمیم گرفت تا تاثیر تلفن‌های همراه و ابزارهای الکترونیکی را برروی سیستم پرواز بررسی کند و پس از بررسی‌های مختلف متوجه شد که این ابزارها موجب هیچ‌گونه تداخل و مشکلی نمی‌شوند.

امروزه برخی از پروازها امکان اتصال به شبکه Wi-Fi را نیز در هواپیما میسر کرده‌اند. در حال حاضر Inflight Passenger Communications Coalition اجازه استفاده از تلفن همراه در پروازهای ۱۳۹ کشور دنیا را صادر کرده است سیستم ناوبری تمام این پروازها نیز بدون مشکل کار می‌کند.

چهار راه برای رسیدن به آرامش:
1.نگاه کردن به عقب و تشکر از خدا  2.نگاه کردن به جلو و اعتماد به خدا  3.نگاه کردن به اطراف و خدمت به خدا  4.نگاه کردن به درون و پیدا کردن خدا

پل ارتباطی : samsamdragon@gmail.com

تالارهای تحت مدیریت :

مطالب عمومی کامپیوتراخبار و تکنولوژی های جدیدسیستم های عاملنرم افزارسخت افزارشبکه

 

سه شنبه 12 اردیبهشت 1391  4:04 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها