0

چرا بايد روزي سه عدد موز بخوريم؟

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

چرا بايد روزي سه عدد موز بخوريم؟

 ايسنا،‌ اين پزشكان مي‌گويند: مصرف 3 عدد موز به ترتيب در وعده‌هاي غذايي صبح و ظهر و عصر موجب مي‌شود كه پتاسيم كافي وارد بدن شود و در نتيجه احتمال تشكيل لخته‌هاي خوني در عروق مغزي تا 21 درصد كاهش پيدا مي‌كند.

روزنامه تلگراف در گزارشي در اين رابطه منتشر كرد: اين يافته نشان مي‌دهد كه با مصرف ساير مواد غذايي و منابع خوراكي غني از پتاسيم نظير اسفناج، مغز خشكبار، شير، ماهي و عدس مي‌توان از هزاران مورد ابتلا به سكته مغزي جلوگيري كرد. هرچند در بررسي‌هاي قبلي اعلام شده بود كه موز مي‌تواند نقش مهمي در كنترل فشار خون و پيشگيري از سكته داشته باشد اما تاكنون نتايج ضد و نقيضي در اين باره وجود داشته است.

اين بار متخصصان دانشگاه‌هاي وارويك و ناپل اطلاعات حاصل از 11 آزمايش و بررسي مختلف را مورد تجزه و تحليل قرار داده‌اند و به اطلاعات سودمندي درباره تاثير پتاسيم در پيشگيري از سكته مغزي دست يافته‌اند.

اين متخصصان دريافتند مصرف روزانه تقريبا 1600 ميلي گرم پتاسيم مي‌تواند خطر احتمال سكته مغزي را بيش از يك پنجم كاهش دهد. اين ميزان پتاسيم در واقع يك دوم مقدار توصيه شده در انگليس براي مصرف روزانه اين ماده معدني مهم است.

آزمايشات نشان مي‌دهد كه هر عدد موز به طور متوسط حاوي 500 ميلي گرم پتاسيم است كه به پايين نگه داشتن فشار خون و نيز كنترل تعادل مايعات بدن كمك مي‌كند.

چهار راه برای رسیدن به آرامش:
1.نگاه کردن به عقب و تشکر از خدا  2.نگاه کردن به جلو و اعتماد به خدا  3.نگاه کردن به اطراف و خدمت به خدا  4.نگاه کردن به درون و پیدا کردن خدا

پل ارتباطی : samsamdragon@gmail.com

تالارهای تحت مدیریت :

مطالب عمومی کامپیوتراخبار و تکنولوژی های جدیدسیستم های عاملنرم افزارسخت افزارشبکه

 

سه شنبه 12 اردیبهشت 1391  3:57 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها