0

لهجه؛ رمز موفقيت

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

لهجه؛ رمز موفقيت

جام جم آنلاين: پخش سریال پشت كوه‌های بلند از شنبه شب در شبكه 3 سیما آغاز شد. سریالی كه مخاطبان زیادی منتظر دیدن آن بودند.

این انتظار از زمانی شكل گرفت كه خبر رسید این سریال را امرالله احمدجو كارگردانی می‌كند و پشت كوه‌های بلند قرار است ادامه‌ای باشد بر سریال روزی، روزگاری.

روزی‌ روزگاری یكی از به‌یادماندنی‌ترین سریال‌های تلویزیون است كه چند بار از تلویزیون بازپخش شده و هر بار هم مخاطبان جدیدی به مخاطبان قدیمی این سریال پیوسته‌اند و تعداد آنها را بیشتر كرده‌اند.

حالا هم احمدجو انتظار دارد كه پشت كوه‌های بلند به یكی از آثار پربیننده و ماندگار تلویزیون تبدیل شود. در همین یكی، دو قسمتی كه از این سریال روی آنتن رفت، احمدجو نشان داد كه تلاش خود را كرده تا سریالی قابل قبول ارائه دهد.

سریالی كه شخصیت‌های زیادی دارد و طراحی این شخصیت‌ها، نوشتن دیالوگ برای آنها و به سرانجام رساندن آنها كاری دشوار است. در سریال به یادماندنی روزی روزگاری همه چیز در جای درست خود قرار داشت و دیالوگ‌ها كمك به سزایی به شخصیت‌پردازی و جذب مخاطب می‌كرد.

حالا هم در پشت كوه‌های بلند، دیالوگ‌ها دارد سهم زیادی از سریال را به دوش می‌كشد. احمدجو برای بیشتر شخصیت‌های اصلی سریال تكیه‌كلام‌هایی نوشته كه به مرور در ذهن مخاطب خواهند نشست و همین تكیه‌كلام‌ها می‌تواند به معرفی شخصیت‌ها و دوست‌داشتنی كردن آنها كمك كند.

همان‌گونه كه در سریال روزی‌ روزگاری تكیه‌كلام «گوشت بِبُرم، خین بیاد» باعث شد تا شخصیت بسیم بیگ به شخصیتی ماندگار تبدیل شود.

سریال پشت كوه‌های بلند پُر است از لوكیشن‌های زیبا، لباس‌های فاخر با رنگ‌های زیبا و چشم‌نواز، گریم‌های دقیق و زیبا و... اما واقعیت این است كه در سال‌های اخیر سریال‌های تاریخی زیادی از تلویزیون پخش شده‌است و همین امر باعث شده تا این‌گونه چشم‌نوازی‌های تصویری برای مخاطب تقریبا عادی شود، اما احمدجو در سریال پشت كوه‌های بلند یك برگ برنده خوب دارد و آن‌هم استفاده از لهجه‌های اصفهانی و شیرازی است كه به درستی بیان می‌شود و همین اَداي درست الفاظ است كه برای مخاطب دلنشین است البته به همه اینها باید بازی خوب بازیگران این سریال را هم اضافه كرد. بازیگرانی كه مخاطبان از آنها خاطره‌های خوشی دارند.

محمود پاك‌نیت یكی از مطرح‌ترین آنهاست. او در سریال روزی‌ روزگاری حسام‌بیك بود. راهزنی جوان كه می‌توانست با یارانش بیابان‌های شیراز را ناامن كند.

حالا پاك‌نیت سن و سالش آنقدر بالا رفته كه بتواند پادشاهی حسام‌بیك را هم به تصویر بكشد. هنوز سریال در مرحله معرفی شخصیت‌هاست و مانده تا بازی این بازیگر دیده شود و مخاطب بتواند بین بازی او در روزی‌ روزگاری و پشت كوه‌های بلند قیاس كند، اما حسین اكلیلی كه در این سریال نقش حاكم اصفهان را بازی می‌كند در همان قسمت اول نشان داد كه بعد از سال‌ها بازی در آثار تلویزیونی این امكان را یافته تا توانایی‌های خود را به رُخ بكشد.

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

سه شنبه 12 اردیبهشت 1391  3:42 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها