0

معاون وزير نيرو: تابستان خاموشي برق نخواهيم داشت

 
farashbandzare
farashbandzare
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 3535
محل سکونت : فارس

معاون وزير نيرو: تابستان خاموشي برق نخواهيم داشت

معاون وزير نيرو: تابستان خاموشي برق نخواهيم داشت

معاون وزير نيرو از برنامه ريزي براي تامين برق مطمئن و پايا در تابستان امسال با همكاري بيش از 27 ميليون مشترك برق در كشور خبر داد.
محمد بهزاد افزود: عمليات تعمير اساسي نيروگاه ها در فروردين ماه مثل سال گذشته به پايان رسيده و تعميرات دوره اي نيز در ارديبهشت ماه به پايان مي رسد.
وي ادامه داد: وضعيت موجود شبكه نشان مي دهد كه هم اكنون از برق مطمئن در كشور برخوردار هستيم و هيچ گونه نگراني براي تامين برق در تابستان وجود ندارد.
بهزاد اضافه كرد: خوشبختانه در نيروگاه ها تمام قطعه هاي يدكي را تامين كرده ايم و با نظارت صنعتگران برق، نيروگاه هاي آبي آماده توليد برق هستند ضمن اينكه از سال گذشته تاكنون بيش از 4 هزار مگاوات نيروگاه جديد وارد مدار شده و اميدواريم تا پيش از آغاز پيك بار حدود يكهزار تا يكهزار و 200 مگاوات نيروگاه برق جديد نيز وارد مدار شود كه مجموع ظرفيت نيروگاه هاي جديد از تابستان پارسال تا پيك بار امسال به 5 هزار مگاوات خواهد رسيد.
وي خواستار مديريت و صرفه جويي مصرف برق از سوي مردم شد و خاطرنشان كرد: با توجه به پيش بيني ها، تمام برنامه ريزي هاي لازم براي تابستان انجام شده اما بحث مهم و مطلب اصلي مديريت و صرفه جويي از سوي مردم است.
وي افزود: با توجه به پيش بيني تابستان گرم و طولاني، از مردم تقاضا مي كنيم صرفه جويي در برق را فراموش نكنند تا به اتفاق مشتركان همچون سال گذشته، تابستان خوبي را پشت سر بگذاريم و در تامين برق با مشكل مواجه نشويم.
معاون وزير نيرو در امور برق و انرژي همچنين در مورد ميزان مصرف برق خانگي گفت: ميزان مصرف برق خانگي از آغاز اجراي قانون هدفمندي يارانه ها در مقايسه با گذشته 10 درصد كاهش يافته است اما همچنان تا ميانگين مصرف جهاني فاصله داريم و بايد مصرف برق تا 20 درصد كاهش يابد.
وي گفت: ما بايد بهينه سازي در كارخانه ها و مصارف كشاورزي را نيز در نظر داشته باشيم

سیــر و ســلــوک عــارفــانــه

http://bayanbox.ir/view/279314356572007390/solook.gif

"خــــدا"

یار همیشه همراه

سه شنبه 12 اردیبهشت 1391  3:03 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها