0

انتقاد مدير مؤسسه رده بندي لويدز از تحريم ها عليه ايران

 
farashbandzare
farashbandzare
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 3535
محل سکونت : فارس

انتقاد مدير مؤسسه رده بندي لويدز از تحريم ها عليه ايران

انتقاد مدير مؤسسه رده بندي لويدز از تحريم ها عليه ايران

مدير اجرايي مؤسسه رده بندي لويدز رجيستر با انتقاد از فشارهاي آمريكا بر اين شركت كه منجر به توقف فعاليت هايش در ايران شده است گفت: از موضوع ايمني به عنوان ابزار سياسي عليه ايران استفاده نكنيد.
به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از رويترز، در حال حاضر حداقل 4 مؤسسه رده بندي بين المللي به مراوده با ايران مشغول هستند.
مؤسسه رده بندي لويدز رجيستر و بخش كيفيت، قراردادهاي خود با مشتريان ايراني و همچنين كارمند خود در اين كشور را خاتمه داده است.
«ريچارد سادلر» مدير ارشد اجرايي لويدز رجيستر، در كنفرانسي در سنگاپور به رويترز گفت: آمريكايي ها آمدند و گفتند كه اگر به فعاليت خود با شركت هاي ايراني ادامه دهيم، ما را تحريم خواهند كرد.
وي افزود: ابهامات بسياري در خصوص تحريم ها وجود داشته و در واقع پيشنهاد اين بود كه بهتر است مؤسسه هاي رده بندي انگليسي فعال در اروپا به طور مستقيم با شركت ملي نفت كش ايران رابطه نداشته باشند.
ايران دومين توليدكننده بزرگ نفت در بين سازمان كشورهاي صادركننده نفت است و لويدز رجيستر در پي خروج از بازار ايران، حدود
8/4 ميليون دلار از درآمد سالانه خود را از دست داده است.
لويدز رجيستر با ارسال بيانيه اي به لويدز ليست، تعطيل شدن دفتر خود در ايران را اعلام و اضافه كرد: با توجه به اينكه لويدز رجيستر از سال 1936 در ايران فعاليت موفقيت آميزي داشته است، اين تصميمات به سرعت يا به آساني گرفته نشده اند.
همچنين سال گذشته، سناتورهاي آمريكايي طي اقدامي جداگانه، لايحه اي ارائه كردند تا از فعاليت مؤسسات رده بندي داراي مراوده با ايران در آمريكا جلوگيري كنند با اين وجود، اين لايحه حتي در كنگره آمريكا نيز به تصويب نرسيده است.مدير ارشد اجرايي لويدز رجيستر با بيان اينكه منع مؤسسات رده بندي از بازرسي كشتي ها، در تضاد با اصول كاري ما براي ارتقاي ايمني است گفت: در خصوص نهادهايي به مانند ما كه به تأمين ايمني افراد و محيط زيست مي پردازيم، آيا واقعاً قابل درك است كه ما را از بين مؤسسات رده بندي عالي رتبه كنار بگذارند؟ منافع اين كار براي دنيا چيست؟
طبق بيانيه لويدز رجيستر اين مؤسسه يك سازمان فني مستقل بوده و يك سازمان سياسي يا نماينده هيچ دولتي نيست. لويدز رجيستر دربيانيه خود آورده است: هدف ما طي 251 سال گذشته، همواره كمك به ارتقاي بدون تبعيض ايمني ناوگان تجاري و خدمه آنها و همچنين محيط زيست دريايي بوده است

سیــر و ســلــوک عــارفــانــه

http://bayanbox.ir/view/279314356572007390/solook.gif

"خــــدا"

یار همیشه همراه

سه شنبه 12 اردیبهشت 1391  3:02 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها