0

وزير دفاع: استقرار جنگنده هاي آمريكايي در امارات تلاش براي امنيتي كردن منطقه است

 
farashbandzare
farashbandzare
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 3535
محل سکونت : فارس

وزير دفاع: استقرار جنگنده هاي آمريكايي در امارات تلاش براي امنيتي كردن منطقه است

وزير دفاع: استقرار جنگنده هاي آمريكايي در امارات تلاش براي امنيتي كردن منطقه است

وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح كشورمان در واكنش به استقرار جنگنده هاي F22 آمريكا در امارات گفت: اين حضورها را در منطقه بي فايده و مضر مي دانيم و بيشتر در جهت ايجاد يك جو رواني و ناامني در منطقه است.
سرتيپ احمد وحيدي وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح در گفت وگو با شبكه خبري العالم با اشاره به استقرار جنگنده هاي آمريكا در امارات گفت؛ استقرار هواپيماهاي F22 آمريكا در يك پايگاه اماراتي، اقدامي مضر است و امنيت منطقه را بهم مي زند. وي تأكيد كرد: تضمين امنيت در منطقه از طريق همكاري كشورهاي منطقه امكانپذير است.
وي با اشاره به حضور نيروهاي خارجي در منطقه افزود؛ اين حضورها را در منطقه بي فايده و مضر مي دانيم و بيشتر در جهت ايجاد يك جو رواني و جو ناامني در منطقه است و ما اينها را مفيد نمي دانيم.
وحيدي گفت: كشورهاي منطقه خودشان بايد تأمين كننده امنيت منطقه باشند و بومي سازي امنيت از مسير همكاري بين كشورها مي گذرد.
وزير دفاع همچنين اظهار داشت: حضور كشورهاي فرامنطقه اي در منطقه جز پيچيده تر كردن وضعيت و ناامن سازي آثار ديگري نخواهد داشت.
بنابراين گزارش، طي چند روز گذشته برخي رسانه ها از استقرار چندين فروند جنگنده F22 آمريكا براي اولين بار در يكي از پايگاه هاي هوايي امارات خبر داده بودند.
استقرار جنگنده هاي اف 22 در امارات ، دلداري قدرت هاي استكباري به اين كشور است
عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي گفت: جمهوري اسلامي ايران از قدرتمندترين ارتش منطقه برخوردار است و ملت بزرگ ايران همواره آماده دفاع از ميهن خود هستند لذا استقرار اين جنگنده ها تهديدي براي مرزهاي ايران قلمداد نمي شود.
غلامرضا كرمي در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران در ارتباط با استقرار جنگنده هاي آمريكايي در پايگاه امارات، گفت: آنچه به صلاح كشورهاي منطقه است اين است كه بايد حسن همجواري و اتكا به توانمندي خود ،امنيت منطقه اي را مورد توجه قرار دهند.
عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس با بيان اينكه كشورهاي فرامنطقه اي حلال مشكلات منطقه نيستند ابراز داشت: اين كشورها در صددند براي حضور دائمي خود فضاي خاصي ايجاد كنند تا در سايه آن كارخانه تسليحات خود را فعال سازند.
نماينده مردم كردستان در ادامه تاكيد كرد: كشورهاي منطقه با اتكا به جنگنده هاي آمريكايي نخواهند توانست به آرامش برسند چرا كه آرامش با تعقل و همكاري با كشورهاي منطقه و اتكا به نيروهاي خودي به دست مي آيد.
وي با بيان اينكه ناوهاي آمريكايي در گذشته با فاصله كمتري نسبت به امارات در خليج فارس حضور داشتند اظهار داشت: جمهوري اسلامي ايران از قدرتمندترين ارتش منطقه برخوردار است و ملت عزيز ايران همواره آماده دفاع از ميهن خود هستند لذا استقرار اين جنگنده ها تهديدي براي مرزهاي ايران قلمداد نمي شود.
كرمي استقرار جنگنده هاي اف 22 در امارات را دلداري قدرتهاي استكباري به اين كشور خواند و گفت: استقرار اين جنگنده ها دلداري به اماراتي هايي است كه هر از گاهي با تحريك انگليس، رژيم صهيونيستي و آمريكا نسبت به مالكيت جزاير سه گانه ايراني اظهار نظر مي كنند.
عضو كميسيون امنيت ملي در خاتمه با بيان اينكه آمريكايي ها طي سالهاي اخير پايگاه هاي خود را از دست داده اند بيان داشت: امريكايي ها با سياست ايران هراسي تلاش مي كنند زمينه فروش تسليحات به كشورهاي منطقه را فراهم و جاي خود را محكم كنند

سیــر و ســلــوک عــارفــانــه

http://bayanbox.ir/view/279314356572007390/solook.gif

"خــــدا"

یار همیشه همراه

سه شنبه 12 اردیبهشت 1391  2:56 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها