0

فارين پاليسي: آمريكا در سوريه غلط بزرگي را مرتكب شد (خبر ويژه)

 
farashbandzare
farashbandzare
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 3535
محل سکونت : فارس

فارين پاليسي: آمريكا در سوريه غلط بزرگي را مرتكب شد (خبر ويژه)

فارين پاليسي: آمريكا در سوريه غلط بزرگي را مرتكب شد (خبر ويژه)

«زمان آن فرا رسيده تا آمريكا در سياست خود عليه سوريه بازنگري كند.»
نشريه فارين پاليسي ضمن ارائه اين تحليل نوشت: سياست آمريكا در مورد سوريه نيازمند تجديد نظر است. به عبارت ديگر مخالفت با بشاراسد صرفا يك سياست نيست بلكه سياست آمريكا را نيز به مخاطره مي اندازد. آمريكا با تصميم غلط براندازي و دور شدن از فضاي مذاكره با اسد، خود را در موقعيت حمايت از اپوزيسيون قرار داد تا شايد دولت سوريه را تغيير دهد. اين در حالي است كه در حال حاضر تهران و مسكو تنها كشورهايي هستند كه مي توانند چنين كاري را به انجام برسانند و آنها هم چنين قصدي ندارند. تلاش دشمنان عرب سوريه نيز راه به جايي نبرده است.
اين نشريه اضافه مي كند: واشنگتن حتي در مورد ماموريت كوفي عنان نيز دچارترديد است و اين به خاطر تنگنايي است كه ايران، روسيه، چين و عراق به سياست آمريكا تحميل كرده اند. در عين حال عقب نشيني واشنگتن از سياست تغيير رژيم سوريه، كار ساده اي نيست. اوباما نمي تواند خود را راضي كند كه با رژيم سوريه و متحدانش به راه حلي برسد. در حقيقت واشنگتن از يك توان راهبردي در مورد سوريه برخوردار نيست و به همين سبب نه به عنوان رهبري در پشت صحنه بلكه اكنون به عنوان قدرتي كه هر جا بخواهند او را مي كشند و مي برند تا از سياست ها و دستور كار ديگران حمايت كند مطرح شده است.
فارين پاليسي تاكيد كرد: اما بهترين راه اين است كه واشنگتن به ايجاد دوباره يك كانال مستقيم و موثر با رژيم سوريه و مراكز قدرت در آن كشور بپردازد. اگر واشنگتن در اين راه گام بردارد آينده با خطوطي خاكستري و نه سياه و سفيد ترسيم خواهد شد. آينده اي كه البته كمتر مي تواند خواسته آنها كه سر اسد را مي خواهند برآورده كند

سیــر و ســلــوک عــارفــانــه

http://bayanbox.ir/view/279314356572007390/solook.gif

"خــــدا"

یار همیشه همراه

سه شنبه 12 اردیبهشت 1391  2:43 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها