0

ناتو همچنان بر اجرای طرح سپر موشکی تاکید دارد

 
qodrat
qodrat
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 12046
محل سکونت : تهران

ناتو همچنان بر اجرای طرح سپر موشکی تاکید دارد

 هم اندیشی:دبیرکل ناتو با وجود تردیدهایی درباره عملی بودن طرح سپر موشکی اعلام کرد که این سازمان همچنان بر اجرای طرح یاد شده تاکید دارد.

به گزارش هم اندیشی؛ "آندرس فوگ راسموسن" دبیر کل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در گفت‌وگو با خبرگزاری "آسوشیتدپرس، گفت که با وجود گزارشهای منتقدانه درباره طرح سپر موشکی این سازمان در اروپا، این طرح همچنان به قوت خود باقی است.

 
بر اساس این گزارش، وی با تاکید بر وجود تردیدهایی که درباره توانایی فنی و اجرایی آمریکا در تامین سیستمهای مورد نیاز این طرح وجود دارد، گفت که ناتو همچنان پیگیر آن است. به گفته راسموسن این موضوع یکی از محورهای نشست اعضای ناتو در نشست ماه آینده شیکاگو خواهد بود.
 
این در حالی است که به تازگی کارشناسان کمیته دفاعی آمریکا (DSB) که به عنوان مشاوران وزارت دفاع این کشور (پنتاگون) فعالیت می‌کنند، طرح سپر موشکی ناتو را به باد انتقاد گرفته‌اند.
 
پافشاری ناتو برای ایجاد سپر موشکی در شرق اروپا با اعتراض شدید روسیه روبرو شده و مذاکرات انجام شده میان این دو تا کنون هیچ نتیجه ای نداشته است.
 
پیش از این "نیکولای ماکاروف" رئیس ستاد کل نیروهای مسلح روسیه نیز در تفسیر اوضاع پیرامون استقرار سامانه‌های دفاع ضد موشکی آمریکا در خاک لهستان و شرق دور یادآور شده بود که رهبران روسیه فعلا علامتی نمی‌بینند که مقامات آمریکایی تمایلی برای سازش در این خصوص داشته باشند.
 
راسموسن در حالی از بررسی موضوع سپر موشکی در نشست شیکاگو سخن می‌گوید که "ویکتوریا نولاند" سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز دوشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که نشست شورای روسیه-ناتو در سطح رهبران دو طرف در تاریخ 21-20 ماه مه در شیکاگو برگزار نخواهد شد.

 
منبع: خبرگزاری فارس

سه شنبه 12 اردیبهشت 1391  11:09 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها