0

بیکاری در جهان به مرز هشدار رسیده است

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

بیکاری در جهان به مرز هشدار رسیده است

نسخه چاپيارسال به دوستان
سازمان بین المللی کار:
بیکاری در جهان به مرز هشدار رسیده است

خبرگزاری فارس: سازمان بین المللی کار با انتقاد از سیاست ریاضت اقتصادی در کشورهای صنعتی هشدار داد وضعیت بیکاری به خصوص در بین جوانان جهان به مرز هشدار رسیده است.

خبرگزاری فارس: بیکاری در جهان به مرز هشدار رسیده است

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اینترنتی بی بی سی سازمان بین‌ المللی کار اعلام کرد  بعید به نظر می رسد که مشکل و بحران بیکاری در جهان در کوتاه مدت حل و فصل شود .

بر اساس این گزارش سازمان بین المللی کار ضمن انتقاد شدید از اجرای سیاستهای ریاضت اقتصادی در کشورهای توسعه یافته و صنعتی به خصوص منطقه یورو ، اجرای این سیاستها را در تشدید بحران بیکاری موثر ارزیابی کرده است .

بر این اساس سازمان بین المللی کار پیش بینی کرد با کاهش رشد اقتصادی جهان و ورود بیشتر جوانان به بازار کار این وضعیت طی سالهای آینده بدتر نیز خواهد شد . این سازمان در ادامه افزود بعید به نظر می رسد اقتصاد جهانی با روند کنونی بتواند برای 80 میلیون نیروی کار جدیدی که وارد بازار کار می شوند ، فرصتهای شغلی جدید ایجاد کند .

این گزارش در حالی است که کشورهای منطقه یورو مجبورند برای مقابله با بحران بدهی و کسری بودجه سیاستهای ریاضتی اجرا کنند . این سیاستها نه تنها موجب کاهش چشمگیر بدهی و کسری بودجه این کشورها نشده است بلکه به ضرر رشد اقتصادی نیز بوده است . نرخ بیکاری اسپانیا به بیش از 24 درصد رسیده است و نرخ بیکاری فرانسه نیز طی ماه گذشته برای یازدهمین ماه متوالی افزایش یافت و به مرز 10 درصد رسیده است .

بر اساس این گزارش بیش از 40 درصد بیکاران در کشورهای توسعه یافته و صنعتی بیش از یک سال است که به دنبال شغل هستند . این سازمان در پایان هشدار داد افزایش بیکاری در بین جوانان در کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه موجب گسترش تنشهای اجتماعی خواهد شد .

انتهای پیام /

 
 
سه شنبه 12 اردیبهشت 1391  9:22 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها