0

تاکید ایران بر اجرای پروژه های مشترک اقتصادی با ارمنستان

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

تاکید ایران بر اجرای پروژه های مشترک اقتصادی با ارمنستان

نسخه چاپيارسال به دوستان
تاکید ایران بر اجرای پروژه های مشترک اقتصادی با ارمنستان

خبرگزاری فارس: دفتر اطلاع رسانی و مطبوعات وزارت امور خارجه ارمنستان اعلام کرد رییس جمهور ایران بر اجرای پروژه های مشترک اقتصادی با ارمنستان تاکید کرده است.

خبرگزاری فارس: تاکید ایران بر اجرای پروژه های مشترک اقتصادی با ارمنستان

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اینترنتی ریانوستی دفتر اطلاع رسانی و مطبوعات وزارت امور خارجه ارمنستان اعلام کرد محمود احمدی نژاد در گفتگو با ادوارد نالباندیان وزیر امور خارجه ارمنستان تصریح کرد ایران برای اجرای طرح های مشترک اقتصادی با ارمنستان اهمیت فراوانی قائل است .

بر اساس این گزارش وزیر امور خارجه ارمنستان طی روزهای 29 و 30 ماه اوریل در حال بازدید رسمی از ایران بوده است  . بر این اساس رییس جمهور ایران و وزیر امور خارجه ارمنستان در جریان گفتگوهای خود از همکاری رو به گسترش بین دو کشور ابراز رضایت کرده و اجرای طرح های مشترک اقتصادی را مورد بحث قرار دادند  . 

در اطلاعیه وزارت امور خارجه ارمنستان آمده است ، احمدی نژاد در این دیدار بر اهمیت اجرای طرح هایی در رابطه با احداث خط دوم انتقال برق بین دو کشور، احداث دو نیروگاه در کرانه رودخانه ارس ، خط لوله و ترمینال مواد نفتی و راه آهن در مسیر ایران ارمنستان تاکید کرده است . ارمنستان و ایران طرح های مشترک انرژی را اجرا می کنند که احداث خط لوله انتقال مواد نفتی و دو نیروگاه بزرگ آبی در کرانه رودخانه مرزی ارس از جمله آنها هستند .

انتهای پیام//

 
 
سه شنبه 12 اردیبهشت 1391  9:22 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها