0

انگلیس میلیون‌ها دلار برای تاثیر بر اوضاع داخلی در روسیه هزینه می‌کند

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

انگلیس میلیون‌ها دلار برای تاثیر بر اوضاع داخلی در روسیه هزینه می‌کند

نسخه چاپيارسال به دوستان
به بهانه توسعه دموکراسی و دفاع از حقوق بشر
انگلیس میلیون‌ها دلار برای تاثیر بر اوضاع داخلی در روسیه هزینه می‌کند

خبرگزاری فارس: وزارت امور خارجه انگلیس در سال 2011 مبلغ دو میلیون دلار برای به اصطلاح «توسعه دموکراسی و حقوق بشر» در روسیه هزینه کرده و همین بودجه نیز برای این منظور در سال 2012 در نظر گرفته است.

خبرگزاری فارس: انگلیس میلیون‌ها دلار برای تاثیر بر اوضاع داخلی در روسیه هزینه می‌کند

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، مقامات لندن در سال 2011 مبلغ 1.25 میلیون پوند استرلینگ (حدود 2 میلیون دلار) برای حمایت از دموکراسی و حقوق بشر در روسیه هزینه کردند و در سال جاری هم دقیقا این مبلغ پول برای این منشور در نظر گرفته شده است.

این مطلبی است که در گزارش وزارت امور خارجه انگلیس در مورد وضعیت حقوق بشر در جهان که روز دوشنبه انتشار یافت، به آن اشاره شه است.

دفتر امور خارجی وزارت خارجه انگلیس در این گزارش یادآور شده است که وضعیت حقوق بشر در روسیه در سال 2011 همچنان مورد نگرانی شدید قرار دارد. این موضوع در تماس‌های دوجانبه در سطوح مختلف، از سفر "دیوید کامرون" نخست وزیر به مسکو گرفته تا رایزنی‌های بین دولتی روسیه-انگلیس در خصوص حقوق بشر مطرح شده است.

در این گزارش آمده است: کار ما با سازمان‌های مدافع حقوق بشر روسیه بصورت دوجانبه است، از جمله از طریق تامین مالی طرح‌های مربوط به حمایت از حقوق بشر و دموکراسی که در سال 2011 و 2012 برای این منظور 1.25 میلیون پوند در نظر گرفته شده است.

جهت‌گیری اصلی برنامه دولت انگلیس برای حمایت از دموکراسی در روسیه در سال 2011 به سمت پیش‌برد حقوق دموکراتیک، از جمله آزادی انتخابات و آزادی مطبوعات، حل و فصل مناقشات در منطقه قفقاز شمالی، فعالیت‌های دفاع از حقوق بشر و تقویت ارجحیت قانون و همچنین از بین بردن تبعیض برای زنان، معلولین و اقلیت‌های جنسی بود.

ضمن اینکه از طریق مکانیزم مورد نظر دولت انگلیس مبلغ 900 هزار پوند نیز به منظور پیش برد گفت‌وگوها بین طرفین مناقشات در منطقه قفقاز شمالی هزینه شده است.

سفارت انگلیس در مسکو نیز هزینه خاصی برای «مشارکت اجتماعی» در جهت مبارزه با مرگ‌های مشکوک در عرصه اجتماعی، دفاع از آزادی استفاده از شبکه‌های اجتماعی و تامین امکان دسترسی معلولین به حوزه‌های انتخاباتی در زمان برگزاری انتخابات اختصاص داده است.

انتهای پیام/آ.ص

 
 
سه شنبه 12 اردیبهشت 1391  9:16 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها