0

کردستان عراق در روابط خود با آنکارا تجدیدنظر کند/ ترکیه هیچگاه پشتیبان کردها نبوده است

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

کردستان عراق در روابط خود با آنکارا تجدیدنظر کند/ ترکیه هیچگاه پشتیبان کردها نبوده است

نسخه چاپيارسال به دوستان
عضو ائتلاف کردستان در گفت‌وگو با فارس:
کردستان عراق در روابط خود با آنکارا تجدیدنظر کند/ ترکیه هیچگاه پشتیبان کردها نبوده است

خبرگزاری فارس: یک عضو ائتلاف کردستان ، ترکیە را کشوری منفعت طلب دانست و از رئیس منطقە کردستان عراق خواست در روابط سیاسی و تجاری خود با این کشور تجدید نظر کند.

خبرگزاری فارس: کردستان عراق در روابط خود با آنکارا تجدیدنظر کند/ ترکیه هیچگاه پشتیبان کردها نبوده است

" حسین علی" عضو ائتلاف کردستان در پارلمان عراق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بغداد ، اظهار داشت: تکیە کردهای عراق بە ترکیە می تواند آیندە سیاسی منطقە کردستان را بە خطر بیاندازد.

وی افزود:  دو سال پیش پارلمان ترکیە در چندین نوبت ، اجازە لشکرکشی ارتش ترک بە داخل مرزهای عراق و تصرف شهرهای کرد نشین را بە بهانە حملە بە شورشیان پ.ک.ک صادر کرد اما هم اکنون بە دلیل منافع شخصی خود را دوست دیرینە ملت کردستان عراق معرفی می کنند.

این عضو ائتلاف کردستان عراق ضمن درخواست از  "مسعود بارزانی" رئیس منطقە کردستان عراق بە منظور تجدید نظر در روابط با ترکیە ، تصریح کرد: در طول تاریخ کشور ترکیە هیچ گاە پشت و پناهی برای کردهای عراق محسوب نشدە و نخواهد شد.

عضو ائتلاف کردستان در ادامە این گفت‌وگو همچنین بە مواضع ضد کردی سیاستمداران ترک در قبال استان نفت خیر کرکوک اشارە کرد و گفت: ترکیە مدادم در حال تفرقە افکنی میان کردها و ترکمن های ترکیە است ؛ این کشور یکی از جدی ترین مخالفان الحاق استان کرکوک بە منطقە کردستان عراق است.

حسین علی تصریح کرد: دولت اردوغان هم اکنون بە دلیل عملکردش در قبال سوریە ، زیر سنگین ترین فشارهای داخلی و خارجی است؛ زیرا هیچ دلیلی برای ایفای نقش کنونی ترکیە در قبال سوریە وجود ندارد.

 

انتهای پیام/++

 
 
سه شنبه 12 اردیبهشت 1391  9:14 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها