0

توت فرنگی مازندران نشانه استاندارد تشویقی جهانی را کسب کرد

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

توت فرنگی مازندران نشانه استاندارد تشویقی جهانی را کسب کرد

 معاون تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: تولید توت فرنگی را که از آلودگی بالایی برخوردار بود تبدیل به محصول سالمی کردیم که نخستین نشانه استاندارد تشویقی جهانی را کسب کرد.

 
خبرگزاری فارس: توت فرنگی مازندران نشانه استاندارد تشویقی جهانی را کسب کرد

 

 یحیی ابطالی عصر دوشنبه در مراسم نخستین برداشت توت فرنگی استان در روستای ازنوای بهنمیر اظهار داشت: امروز روز کار و کارگر بوده و ما خودمان را کارگر و سنگر بخش تولید غذایی می‌دانیم.

وی تصریح کرد: بابلسر با انجام نخستین نشای مکانیزه کشور و نخستین برداشت توت فرنگی استان نشان داده که در امر کشاورزی پیشرو سایر شهرستان‌ها بوده و بسیار موفق عمل کرده است.

معاون تولیدات گیاهی و زراعی سازمان جهاد کشاورزی استان مازندران اظهار داشت: برند تولید محصول سالم در امر زراعی برای این شهرستان صادر شده است.

ابطالی افزود: از مهم‌ترین مفاد قطعنامه برنامه‌ای جهاد کشاورزی بابلسر این بود که تولید توت فرنگی را که از آلودگی بالایی برخوردار بود تبدیل به محصول سالمی کردیم که نخستین نشانه استاندارد تشویقی جهانی را کسب کرد.

وی بیان کرد: دومین بحث اجرایی آن قطعنامه توسعه روش نوین توت فرنگی و استفاده از دانش و تکنولوژی روز برای تولید محصول با کیفیت بالا بوده که انجام شد.

وی توسعه مناطق زیر کشت را از جمله مفاد آن قطعنامه دانست و بیان کرد: با توجه به موقعیت آب و هوایی استان مازندران می‌شود کشت این نوع از محصولات را چند ماهه کرده و برای چرخه اقتصادی و عرضه این محصول به بازار مدت طولانی اختصاص یابد.

چهار راه برای رسیدن به آرامش:
1.نگاه کردن به عقب و تشکر از خدا  2.نگاه کردن به جلو و اعتماد به خدا  3.نگاه کردن به اطراف و خدمت به خدا  4.نگاه کردن به درون و پیدا کردن خدا

پل ارتباطی : samsamdragon@gmail.com

تالارهای تحت مدیریت :

مطالب عمومی کامپیوتراخبار و تکنولوژی های جدیدسیستم های عاملنرم افزارسخت افزارشبکه

 

سه شنبه 12 اردیبهشت 1391  12:34 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها