0

کارگران راهگشای چالش‌های جامعه هستند

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

کارگران راهگشای چالش‌های جامعه هستند

 رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان آبیک کارگران را راهگشای چالش‌های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی جامعه دانست.

 
خبرگزاری فارس: کاگران راهگشای چالش‌های جامعه هستند

 

ناصر شفیع‌آبادی امروز د‌ر گفت‌وگو با خبرنگار فارس آبیک اظهار کرد: کارگران در ارتقای سطح اقتصادی و افزایش ثروت ملی نقش بسزایی دارند.

وی افزود: اگر قشر عظیم و زحمتکش کارگر در جامعه نباشند، جامعه دچار چالش و خلأ می‌شود.

این مسئول داشتن جامعه‌ای پویا و پررونق را وابسته به بازار کار یعنی شرکای سه‌گانه دولت‌، کارگر و کارفرما برشمرد و گفت: بازار یک مقوله فرا ملی و فرا جناحی است که دخالت تمام دستگاه‌های دولتی را می‌طلبد.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان آبیک با اشاره به نامگذاری امسال مقام معظم رهبری مبنی بر سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی اذعان کرد: اگر مردم و مسئولان به این کلام نورانی رهبر فرزانه انقلاب اسلامی اعتقاد راسخ و محکم داشته باشند، می‌توانند با تلاش و کوشش، فرمان ایشان را به طور عملی در جامعه پیاده کنند.

شفیع‌آبادی حمایت دولت از تولیدکنندگان و کارآفرینان و فراهم آوردن بسترهای لازم برای آنان را ضروری دانست و افزود: دولت باید با برطرف کردن چالش‌ها و بررسی مستمر ناکارآمدی برخی از قوانین، مشکلات و موانع بر سر راه تولید‌کنندگان داخلی را برطرف کند.

وی خاطرنشان کرد: کارگران و کارفرمایان نیز باید با آشنایی با فرهنگ کار و اصلاح آن و وجدان کاری بیش‌تر به کلام نورانی مقام معظم رهبری تحقق کامل ببخشند.

این مسئول جایگاه کار از دیدگاه اسلام را در هم‌ردیف عبادت و از دیدگاه روانشناسان و جامعه‌شناسان فعال کردن شخصیت اجتماعی و جوهر انسان یادآوری و اضافه کرد: کار سبب رشد و شکوفایی و زدودن تنبلی و مفسده از انسان می‌شود که البته ایجاد اشتغال کاهش آسیب‌ها و معضلات اجتماعی در جامعه را به همراه دارد.

 

* تعاونی‌های نیمه‌فعال کشاورزی آبیک فعال می‌شوند

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان آبیک در ادامه گفت‌وگو با اشاره به مصوبه اخیر هیئت دولت مبنی بر ایجاد اشتغال در حوزه کشاورزی تصریح کرد: تعاونی‌های نیمه‌فعال بخش کشاورزی این شهرستان را شناسایی و مشکلات آنان را بررسی و برطرف می‌کنیم تا بتوانند نسبت به دریافت تسهیلات بانکی و ایجاد اشتغال اقدام کنند.

شفیع‌آبادی ادامه داد: با فعال کردن تعاونی‌های بخش کشاورزی اشتغال مطلوبی را در شهرستان آبیک شاهد هستیم.

وی شهرستان آبیک را داری 72 تعاونی فعال، 79 تعاونی نیمه‌فعال و 61 تعاونی در دست اجرا عنوان کرد و گفت: 50 درصد از تعاونی‌ها د‌ر حوزه کشاورزی قرار دارند.

 

* فارس: دلیل اخراج کارگران از شرکت‌های قطعه‌سازان خودرو چیست؟

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان آبیک در پاسخ به این سؤال گفت: بنابر اظهارات اکثر کارفرمایان این شرکت‌های قطعه‌سازان خودرو تولیدات به ایران خودرو تحویل می‌دهند ولی به راحتی نقدینگی شرکت‌ها را پرداخت نمی‌کنند.

شفیع‌آبادی افزود: این موضوع با هم‌فکری مسئولان استانی د‌ر حال پیگیری است.

وی با بیان اینکه برای بررسی، پیگیری و حل مشکلات واحدهای صنعتی، کشاورزی و خدماتی جلسه‌ای با حضور مسئولان و کارفرمایان این شرکت‌ها داریم، تصریح کرد: در زمینه آموزش و بازرسی از بنگاه‌های اقتصادی شهرستان آبیک برای ایجاد مصالحه و سازش بین کارگران و کارفرمایان امسال برنامه‌هایی را در دستور کار داریم.

این مسئول وضعیت اشتغال در شهرستان آبیک را نسبت به سایر شهرستان‌های کشور مطلوب ارزیابی کرد و افزود: در سال گذشته، 1575 نفر در کاریابی‌‌های این شهرستان ثبت‌نام کرده‌اند، د‌ر حالی که نسبت به دو سال پیش از آن کاهش ثبت‌نام داشته‌ایم.

شفیع‌آبادی ادامه داد: در سال گذشته 992 نفر از سوی کاریابی‌ها به کار گمارده شده‌اند.

وی اضافه کرد: در سال گذشته برای 856 نفر فرصت شغلی از سوی شرکت‌های مستقر در شهرستان آبیک ایجاد شده است.

این مسئول یادآور شد: شهرستان آبیک دارای بیش از 17 هزار کارگر است که زیر پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار دارند.

شفیع‌آبادی در خصوص جذب نیروهای بومی در شهرک صنعتی کاسپین گفت: جویندگان کار باید مهارت‌ها و توانمندی‌ها‌ی خود را ارتقا ببخشند و نیز مسئولان شهرستان آبیک نیز باید با اهرم‌ها‌ی تشویقی کارآفرینان منطقه را در جذب نیروهای بومی یاری رسانند.

چهار راه برای رسیدن به آرامش:
1.نگاه کردن به عقب و تشکر از خدا  2.نگاه کردن به جلو و اعتماد به خدا  3.نگاه کردن به اطراف و خدمت به خدا  4.نگاه کردن به درون و پیدا کردن خدا

پل ارتباطی : samsamdragon@gmail.com

تالارهای تحت مدیریت :

مطالب عمومی کامپیوتراخبار و تکنولوژی های جدیدسیستم های عاملنرم افزارسخت افزارشبکه

 

سه شنبه 12 اردیبهشت 1391  12:22 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها