0

وزیر جنگ سابق اسرائیل: اسرائیل باید برای جنگ با مصر آماده شود

 
qodrat
qodrat
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 12046
محل سکونت : تهران

وزیر جنگ سابق اسرائیل: اسرائیل باید برای جنگ با مصر آماده شود

 به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، روزنامه صهیونیستی هاآرتص (Haaretz) دوشنبه 11 اردیبهشت (April.30) نوشت: «"بنیامین بن الیعازر" وزیر جنگ سابق اسرائیل در مصاحبه با نشریه "مارکر" درباره لغو قرارداد صادرات گاز مصر به اسرائیل و رویدادهای این کشور صحبت کرد.»
"الیعازر" افزود: «مصر برای اسرائیل یک کشور محوری است. مردم اطلاعی درباره اهمیت آن ندارند. مصر برای عربستان سعودی و کشورهای خلیج فارس نقش تثبیت کننده ایفا می‌کرد و اتحادیه عرب را نیز در کنترل داشت. از دست دادن مصر ضربه بزرگی برای ما خواهد بود. از هم اکنون داستان کاملا متفاوت خواهد بود.»
"الیعازر" ادامه داد: «ارتش مصر در حال تضعیف شدن است و استقلال خود در تاثیرگذاری بر دولت را از دست می‌دهد. این برای ما بد است. حفظ ارتباط با مصر به هر قیمتی برای اسرائیل حیاتی است.»
در حالی که "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر رژیم صهیونیستی لغو قرارداد صادرات گاز مصر به اسرائیل را به دلیل اختلافات بازرگانی عنوان کرده است اما بن الیعازر قاطعانه اعلام کرد که قطع صادرات گاز مصر به اسرائیل به دلایل سیاسی بوده است.
وی گفت: «با قطع صادرات گاز مصر به اسرائیل، آخرین حلقه ارتباط بین اسرائیل و مصر شکسته شد. من خاورمیانه را مذهبی‌تر، اسلامی‌تر و ضد اسرائیلی تر می‌بینم در حالی که باقی جهان در اردوگاه مخالف ما قرار دارند.»
وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی پیش بینی کرد که اوضاع خاورمیانه طی 3 تا 4 سال ‌آینده آرام نخواهد شد و اسرائیل باید برای مقابله آتی با مصر آماده شود.

دوشنبه 11 اردیبهشت 1391  10:29 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها