0

مهمترین هدف تاسیس خانه نمایش بردن تئاتر در میان مردم بود

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

مهمترین هدف تاسیس خانه نمایش بردن تئاتر در میان مردم بود

نسخه چاپيارسال به دوستان
دشت‌گلی:
مهمترین هدف تاسیس خانه نمایش بردن تئاتر در میان مردم بود

خبرگزاری فارس: مشاور معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد گفت: مهم‌ترین هدف­مان از تاسیس خانه نمایش شماره دو آشنایی و نزدیک شدن هر چه بیشتر مردم با تئاتر بود.

خبرگزاری فارس: مهمترین هدف تاسیس خانه نمایش بردن تئاتر در میان مردم بود

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی مرکز هنرهای نمایشی، محمد دشت‌گلی با اشاره به تاسیس خانه‌ نمایش شماره دو گفت: یکی از اهداف راه‌اندازی این چنین کانون‌هایی در محله‌های شهر تهران دستیابی به شعار تئاتر برای همه است و ما می‌خواهیم بدین طریق تئاتر را به میان مردم ببریم.

وی با اشاره به این که با این هدف خانه­نمایش در محله‌های تهران در حال شکل‌گیری است، عنوان کرد: خانه نمایش شماره دو در دل یک محله تهران (خیابان لارستان) و در بین بافت خانه‌های مردم تاسیس شده است.

دشت‌گلی خاطرنشان کرد: هر چند که این فضا دارای محدودیت در تعداد صندلی‌هاست و ظرفیت کمی دارد، ولی برای اهالی محل این امکان را ایجاد می‌کند که بتوانند به راحتی در نزدیکی محل زندگی‌شان از یک اثر نمایشی دیدن کنند.

وی تصریح کرد: قطعا این مکان‌ها می‌توانند کاربردهایی غیر از تئاتر هم داشته باشند، برای مثال گروه‌های نمایشی می‌توانند از طبقه دوم خانه نمایش استفاده کنند، همچنین کانون‌هایی مانند تئاتر سیار، تئاتر مدارس، تئاتر آیینی و سنتی و... می‌توانند در چنین فضاهایی مستقر شوند.

مشاور معاون هنری با بیان این که تاسیس این گونه فضاها در شهر تهران تاثیر بسیار زیاد در روحیه جامعه هنری کشور دارد، اظهار کرد: تاسیس این مکان­ها باعث گسترش فضای کار برای هنرمندان خواهد شد و این امر کمک بسیار زیادی به جامعه تئاتری کشور خواهد کرد و از سویی باعث ایجاد درآمدزایی در بین هنرمندان نیز می‌شود.

دشت‌گلی در پایان با اشاره به این که مهم‌ترین هدف‌مان از تاسیس خانه نمایش شماره دو آشنایی و نزدیک شدن شهروندان با تئاتر است، تصریح کرد: به زودی هیات مدیره و مدیر اجرایی خانه نمایش شماره دو معرفی شده و اجرای نمایش در این محل آغاز خواهد شد.

خانه نمایش شماره دو در خیابان ولیعصر، خیابان مطهری، خیابان لارستان، کوچه جهانسوز، پلاک 6 واقع است.

انتهای پیام/ی

 
 
دوشنبه 11 اردیبهشت 1391  9:51 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها