0

جشنواره تئاتر شهر اقدامی در مسیر نهادینه کردن فرهنگ شهروندی است

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

جشنواره تئاتر شهر اقدامی در مسیر نهادینه کردن فرهنگ شهروندی است

نسخه چاپيارسال به دوستان
پیام شهردار تهران به جشنواره تئاتر شهر
جشنواره تئاتر شهر اقدامی در مسیر نهادینه کردن فرهنگ شهروندی است

خبرگزاری فارس: محمدباقر قالیباف طی پیامی به نخستین جشنواره تئاتر شهر تصریح کرد: این جشنواره حرکتی جدی برای مدیریت شهری و انجام رسالت نهادینه کردن فرهنگ شهروندی است.

خبرگزاری فارس: جشنواره تئاتر شهر اقدامی در مسیر نهادینه کردن فرهنگ شهروندی است

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، شهردار تهران در این پیام اظهار امیدواری کرد که با گردهم آمدن محصولات این هنر تأثیرگذار، حرکتی سریع برای شکل‌گیری جامعه‌ای متعالی و شهری انسان محور در سایه عشق، عقل و معنویت ترسیم شود.

وی هنر را یکی از زمینه‌های اصلی عنوان کرد که انسان در طول تاریخ در جهت بیان آرمان‌های خود و همچنین در راه وصول به آن آرمان‌ها از آن بهره گرفته است.

شهردار تهران در این پیام می‌افزاید: هنر دارای چنان جایگاهی است که می‌تواند سیمای زندگی خوب را به انسان نشان دهد و از ایجاد غفلت و بی‌خبری در انسان جلوگیری کند. در این میان هنر متعالی و معنوی روح ناآرام انسان را که مدام در پی اصل خویش است، آرام می‌کند و با تذکر به جاودانگی، به دنبال ساختن انسان است و این انسان سازی راه رابرای ساخت جامعه‌ای متعالی هموار می‌کند.

قالیباف با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری افزود: ایشان «هنر را مکمل وجود انسان و جامعه» می‌خوانند و هر «هنرمند را عنصری» می‌دانند که «می‌تواند کشوری و بلکه دنیایی را با هنر خود پوشش دهد و ذهنیت‌هایی را در مردم بسازد و هدایت‌هایی رابرای افراد بیافریند و لذت‌های روحی و معنوی را به کسانی که اهل التذاذ از هنر هستند، ببخشد.»

وی با اشاره به اهمیت و نقش تعیین‌کننده‌ای که هنر در زندگی انسان ایفا می‌کند، بر رشد آن در مسیر سالم تأکید کرد و گفت: هنر باید بر پایه فرهنگ و تفکر دینی حرکت کند و تنها در این وضع و حالت است که می‌توان آن را هنر متعهد نامید. احساس تعهد و مسئولیت در «هنر» یک اصل طبیعی است و فطرت و ضمیرهای سالم، بسیار سریع این اصل را می‌پذیرند و آن را معقول و همخوان با نیازهای درونی و فطری انسان می‌دانند.

شهردار تهران بر تأثیر هنر بر حوزه تعلیم و تربیت تأکید کرد و افزود: این هنر نقشی به سزا در تعیین هنجارها و ناهنجارهای اجتماعی دارد؛ در حقیقت یکی از عوامل ارتقاء فرهنگ جامعه است و رسالت بزرگی در جامعه بر عهده دارد.

نخستین جشنواره تئاتر شهر به همت معاونت هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران از 16 تا 23 اردیبهشت با حضور گروه‌های تئاتری در فرهنگسراها و خانه‌های فرهنگ پایتخت برپا می‌شود.

انتهای پیام/ی

 
 
دوشنبه 11 اردیبهشت 1391  9:51 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها