0

دبیرکل جبهه پایداری: رئیس مجلس نهم نباید از ساکتین فتنه باشد

 
qodrat
qodrat
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 12046
محل سکونت : تهران

دبیرکل جبهه پایداری: رئیس مجلس نهم نباید از ساکتین فتنه باشد

 دبیرکل جبهه پایداری گفت: رئیس مجلس نهم نباید از ساکتین فتنه باشد بلکه باید شخص ولایت مداری باشد که کارآمد بوده و توان اداره مجلس، قانونگذاری و کمک به نمایندگان در این جهت را داشته باشند.

دبیرکل جبهه پایداری گفت: رئیس مجلس نهم نباید از ساکتین فتنه باشد بلکه باید شخص ولایت مداری باشد که کارآمد بوده و توان اداره مجلس، قانونگذاری و کمک به نمایندگان در این جهت را داشته باشند.

به گزارش سرویس سیاسی بی باک، حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضی آقاتهرانی دبیرکل جبهه پایداری با اشاره به اهمیت  دومین مرحله از انتخابات مجلس نهم اظهار داشت: انتخابات سرفصل و سربند مباحث سیاسی است؛ مردم باید از قبل فکر کرده باشند که فردی که به عنوان رئیس‌جمهور یا نماینده مجلس انتخاب می‌کنند تا 4 سال بعد حق انتخاب وجود ندارد.

دبیرکل جبهه پایداری با تأکید بر اینکه مردم از بین کاندیدا باید بهترین را انتخاب کنند، تصریح کرد: اگر این کار صورت نگیرد پشیمانی هیچ فایده‌ای ندارد؛ چراکه این 300 نفر تا 4 سال گریبان نظام را به دست دارند از این رو اگر مسئولیت خود را به خوبی انجام ندهند دیگر فرصتی نیست و ملت حق انتخاب ندارد.

وی با بیان اینکه در چنین مواقعی مردم باید با درایت، تعقل و دقت افراد بهتر و صالح‌تر و کسانی که در مجلس کارآمد‌تر باشند را شناسایی کرده و در پای صندوق‌ها به آنها رای دهند، افزود: در حال حاضر در همین تهران 5 نفر وارد مجلس شده و 25 نفر دیگر نیز در دور دوم به رقابت می‌پردازند؛ 25 نفر تعداد کمی نیست و شهرستان‌ها نیز جای خود دارد و تعداد نمایندگانی که در شهرستان‌ها نیز باید به مجلس بروند کم نیستند از این رو مردم باید حضور پرشور داشته باشند.

حجت‌الاسلام آقاتهرانی همچنین دست آوردهای ایران در نشست استانبول را مدیون حضور پرشور مردم در انتخابات 12 اسفند دانست و افزود: حضور پرشور مردم در انتخابات اهرمی شد تا در مسئله هسته‌ای بسیاری از حرف‌هایی که بیگانگان می‌زنند نقش بر آب شود.

 

وی ادامه داد: دشمنان منتظرند ما کمی کوتاه بیاییم بعد بگویند مردم نظام را نمی‌خواهند و مردم با نظام نیستند اما این حضور مردم همیشه جلوی حرف‌ها را گرفته و امیدوارم در این دور هم مردم به خوبی وارد معرکه انتخابات شده و صالح‌ترین را انتخاب کنند.

*برنامه‌های جبهه پایداری برای دور دوم انتخابات

دبیرکل جبهه پایداری با تأکید بر اینکه نامزدهای ما در شهرستان‌ها مشخص هستند، اظهار داشت: این افراد در دور اول به عنوان اصلح شناخته شدند که اگر رأی آورده‌اند به مجلس رفته و در غیر این صورت در دور دوم حضور خواهند داشت؛ ما با جبهه متحد در این جهت همگونی بیشتری داریم اما اگر فردی نامزد شده اما به اصلح بودن وی نرسیدیم سکوت کردیم؛ اگر بدانیم و بشناسیم معرفی می‌کنیم اما اگر نشناسیم گردن نمی‌گیریم و برعهده خود اشخاص می‌گذاریم هرکس خود وظیفه دارد تحقیق کرده و بهترین را انتخاب کند.

وی همچنن درباره قرار گرفتن دو تن از اعضای جبهه پایداری در لیست جبهه متحد، تصریح کرد: ما مشکلی در این زمینه نداریم جبهه متحد تشخیص داده که می‌تواند با آنها در یک لیست باشند از این رو محدودیتی برای کاندیداها از این جهت نداریم.

حجت‌الاسلام آقاتهرانی در ادامه به انتخاب رئیس مجلس اشاره و اضافه کرد: رئیس مجلس و هیئت‌رئیسه را نمایندگان با رأی خود انتخاب می‌کنند و این بستگی دارد به اینکه مردم به چه افرادی رأی دهند و چینش نمایندگان باتوجه به انتخابات آینده به چه شکل است.

*رئیس مجلس نباید جزء ساکتین فتنه باشد

دبیرکل جبهه پایداری درباره معیارهای انتخاب رئیس مجلس از سوی جبهه پایداری اظهار داشت: جبهه پایداری اصول خود را دارد و ما بر مبنای اصول خود حرکت می‌کنیم؛ رئیس مجلس باید ولایتمدار و جزء ساکتین فتنه نباشد؛ از افرادی باشد که کارآمد بوده و توان اداره مجلس، قانونگذاری و کمک به نمایندگان در این جهت را داشته باشند؛ همچنین بتوانند کار حمایت از نمایندگان را سامان دهند، متاسفانه مجلس از بعد نظارت قوی نیست و مجلس خیلی بهتر از این می‌تواند باشد اگر هیئت رئیسه قوی شود مجلس حتما بهتر از گذشته می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه برخی می‌گویند هیئت رئیسه چندان موثر نیست در حالی که آنها تاثیر جدی در مجلس دارند، افزود: ریاست مجلس می‌تواند اقدامات زیادی انجام دهد، جهات مختلفی را در نظر گرفته و یک بررسی از دوره گذشته و دوران‌های قبل داشته باشد؛ نقاط ضعف را برطرف و نقاط قوت را جدی‌تر بگیرد.

 حجت‌الاسلام آقاتهرانی‌ ادامه داد: ما 30 سال تجربه مجلس داریم و این مسئله بهتر از گذشته باید حل شده و نقاط ضعفش شناخته شود.

 نماینده مردم تهران در مجلس در توصیه‌ای خطاب به نمایندگان گفت: این دو روزه می‌گذرد اما مواظب باشید معصیت نکنید، در انتخابات طرف مقابل را نباید تخریب کرد؛ وقتی برخی کاندیداها رأی نمی‌آورند تصور می‌کنند دنیا به آخر رسیده در حالی که اینگونه نیست؛ چراکه شما افرادی هستید اگر مجلس نباشد در جای دیگر می‌توانید فعالیت داشته باشید؛ اگر انسان کمی بی‌تقوایی کند بدترین دوزخ برایش درست می‌شود.

وی با بیان اینکه متاسفانه برخی به ظاهر خیلی خوب هستند اما وقتی وارد رقابت می‌شوند فوق‌العاده بی‌تقوایی می‌کنند، اظهار داشت: با بی‌تقوایی کسی به جایی نمی‌رسد؛ ممکن است فرد خوب و صالحی کاندید شده باشد اما مردم تشخیص نداده و به وی رای ندهند؛ راه خدمتگزاری به مردم بسته نمی‌شود.

*کاندیداها به یکدیگر تهمت و افترا نزنند

 حجت‌الاسلام آقاتهرانی با تأکید بر اینکه کسانی که از طریق خراب کردن دیگران رأی می‌آورند توجه داشته باشند که این کار معصیت و گناه است، تصریح کرد: مردم از چنین افرادی آرام آرام نفرت پیدا می‌کنند؛ وارد مجلس شدن از راه غیرالهی و انقلابی به این بهانه که به اسلام و انقلاب خدمت کنیم دروغ است؛ باید راه صحیح را انتخاب کرد، راه صحیح این است که به یکدیگر تهمت و افترا نزنیم متأسفانه برخی به راحتی علیه دیگری می‌نویسند گویا اصلاً قیامتی را قبول ندارند؛ به مردم توصیه می‌کنم این افراد را بشناسند و به آنها رای ندهند چراکه می‌خواهند ناموس ملت و نظام را به دست چنین افرادی بدهند.

نماینده مردم تهران در مجلس یادآور شد: وقتی فردی آبرو و حرمتی برای دیگران نمی‌گذارد و به خود اجازه می‌دهد در هر حریمی وارد شود این دلیلی بر بی‌لیاقتی وی است؛ نباید این افراد را به مجلس فرستاد؛ هیچ کس حق ندارد با دیگری لج و لجبازی کند بلکه باید مشکلات شخصی و اختلاف‌ سلیقه‌ها را کنار گذاشته و برای فراهم کردن زمینه خدمت مناسب تلاش کنیم.

وی با تأکید بر اینکه اگر مجلس ما اخلاقی و اسلامی باشد می‌توانیم آن را به عنوان الگو به دنیا نشان دهیم، افزود: در حال حاضر نمی‌توانیم  مجلس را به عنوان الگو به دنیا ارایه دهیم؛ اگر نمایندگان صمیمیت و صداقت خود را به مردم نشان داده و واقعاً معیار خدمت، ولایتمداری و قانون‌مداری باشد مجلس ما به نقطه مطلوب می‌رسد از این رو باید برخی رفتارها را باید اصلاح کرد.

*خوشا بحال جبهه متحد که تعداد بیشتری از آنها به مجلس رفتند؛

حجت‌الاسلام آقاتهرانی در مورد گفته برخی از اعضای جبهه متحد مبنی بر اینکه تعداد نمایندگان راه‌یافته به مجلس از جبهه متحد بیش از پایداری است، گفت: خوشا به حال آنها که به وظیفه‌شان عمل کردند؛ در تهران حدادعادل، میرکاظمی و مرندی مشترک و ابوترابی‌فرد از لیست جبهه متحد و بنده نیز از پایداری به مجلس راه یافتیم؛ حال اگر آنها بیشتر رفته‌اند خوشا به سعادتشان قاعدتاً کار درستی به نظر خودشان انجام داده‌اند؛ این مسئله برای ما مهم نیست که چند نفر از ما به مجلس می‌روند و چند نفر نمی‌روند ما نایستادیم که دیگران وقتی رای نبردند خوشحال باشیم؛ ما تلاشمان این است افراد صالح‌تر به مجلس بروند هر کس که باشد از ما یا دیگری باشد.

دبیرکل جبهه پایداری حضور اصولگرایان در مجلس و رای مردم به آنها طبیعی دانست و افزود: هرچه ما جلوتر می‌رویم امتحان‌های ما سخت‌تر می‌شود همانند اینکه جامعه غربال می‌شود و هر غربالی از غربال قبلی ریزتر می‌شود، افراد ریزش دارند.

وی بااشاره به اوایل انقلاب و بحث کمونیست ها تصریح کرد: زمانی در همین نظام و انقلاب کمونیست‌ها،فدائیان و سوسیالیست‌ها نیز سعی به خودنمایی و رقابت داشتند که می بینیم مردم انقلابی با بصیرت خود اقدام به غربالگری کرده و در حال حاضر  نظام جمهوری اسلامی ایران در حال درخشش است.  

آقا تهرانی همچنین با بیان اینکه مردم در این دوره به گفتمان اصولگرایی رأی دادند، گفت: نامزدهای اصولگرا باید بترسند که فردا مردم دقیق‌تر به آنها نگاه می‌کنند، هرکه اصولی‌تر است را قبول کرده و ضعیف‌تر را کنار می‌زنند و این سنت خدا است که امتحان باشد و در این امتحانات افراد رو به کمال می‌روند از این رو خداوند را شاکریم که این حرکت‌ها سیر صعودی دارد.

حجت‌الاسلام آقاتهرانی خون شهدا و وجود ولایت فقیه را عاملی دانست که ما را آرام آرام به سمت کامل‌تر شدن می‌برد و اظهار داشت: انقلاب ما یک انقلاب ایستا نیست بلکه فوق‌العاده پویا است و در این پویایی به سمت کمال می‌رود؛ طبیعی است اصولگراها را نباید این غرور بگیرد که ما پیروز شدیم چراکه همین مردم ممکن است آنها را کنار گذاشته و بهترین را انتخاب کنند و این کار درستی است.

* انتخابات  کار اصلی ما نیست

دبیرکل جبهه پایداری یادآور شد: برخی تصور می‌کنند از اول بودند و تا آخر هم همیشه باید باشند با حفظ احترام همگان ولی باید این را پذیرفت که انقلاب در حال رشد بوده و یک موجود زنده است؛ از این رو همه باید در این جهت تلاش کرده و نشان دهیم این صلاحیت را داریم تا در آینده در خدمت نظام باشیم چراکه اگر کسی صلاحیت نداشته باشد از این نظام کنار خواهد رفت.

وی درباره انتخابات ریاست جمهوری آینده نیز گفت: البته بحث انتخابات اصل کار ما نبوده و نیست بلکه یکی از وظایف ما است که به مناسبت مجلس، ریاست جمهوری و سایر انتخاب‌ها شکل می‌گیرد اما ما به دنبال تحقق گفتمان اصولگرایی که ولایتمداری در راس آن می‌باشد، هستیم.

حجت‌الاسلام آقاتهرانی بر همین اساس به شعار عقلانیت، معنویت و عدالت اشاره کرد که باید به درستی در حوزه‌های علمیه، دانشگاه‌ها و جوامع علمی و مردمی تبیین شود تا سمت نظام به سمت بهتری سوق پیدا کند.

*جزایر سه‌گانه ابوموسی متعلق به ایران بوده، هست و خواهد بود

استاد اخلاق هیئت دولت در خصوص ادعای امارات مبنی بر مالکیت جزایر سه‌گانه اظهار داشت: این ادعاها تازگی ندارد؛ متاسفانه یکی از اهرم‌هایی که آمریکا و آمریکایی صفتان در خلیج فارس دارند همین 3 جزیره است؛ بسیار روشن است که این 3 جزیره متعلق به ایران  است و کسی هم نمی‌تواند درباره آنها حرفی بزند؛ این حرف‌هایی نیز که برخی مواقع مطرح می‌کنند به تحریک آمریکایی‌ها است.

وی بر همین اساس به بحث تحریم اقتصادی اشاره کرد و گفت: آنها به هرشکل توانستند از این اهرم علیه ما استفاده کردند اما راه به جایی نبردند؛ نباید به این حرف‌ها اعتنا کرد؛ رفتن رئیس‌جمهور به آن جا نیز بسیار به جا بود چراکه جزء کشور ایران است دیگران نیز باید به این جزایر سفر کنند چراکه این مناطق نیز جزء کشور ایران بوده و شهروندان ایرانی دارد از این رو این جزایر جزء کشور ما بوده، هست و خواهد بود.

نماینده مردم تهران در مجلس، جمهوری اسلامی ایران را یک کشور مستقل دانست که هرگز بنا ندارد زیر بار زور کسی برود؛ آمریکا نیز از این مسئله ناراحت است که قدرت سلطه بر ایران را ندارد؛ چراکه در زمان طاغوت ایران یکی از نوکر‌های خوب آمریکا و دستگاه سلطنت وابسته به آنها بود اما در حال حاضر چنین نیست.

*حضور پرشور مردم در انتخابات 12 اسفند پایان شیرین مذاکرات را رقم زد

وی با بیان اینکه پایان شیرین مذاکرات استانبول به دلیل حضور پرشور مردم در انتخابات بود و دشمن حساب کار خود را کرده است گفت: جوانان ما نشان دادند که مقتدرانه می‌توانند روی پای خود بایستند؛ اگرچه در مسئله هسته‌ای آنها به زشت‌ترین کارها مثل ترور کسانی که در این زمینه کار می‌کردند روی آوردند اما دیدند که ترور احمدی روشن ها هیچ چیز را به ضرر اسلام رقم نمی‌زند از این رو  خون شهدا موجب احیای راه آنها است.

حجت‌الاسلام آقاتهرانی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه کار اصلی جبهه پایداری انتخابات نیست بلکه بیشتر روشنگری و بصیرت‌دهی است، افزود: البته زمان انتخابات سعی می‌کنیم بهترین و صالح‌ترین شخص را معرفی کنیم تا به نظام خدمت کنند و نیز بتوانند از نظر کیفی و کمی به اهداف عالیه نظام نزدیک و جامعه را نزدیکتر کنند.

دبیرکل جبهه پایداری درباره عامل انسجام کاندیداها پس از ورود آنها به مجلس اظهار داشت: پس از ورود نمایندگان اصلح به مجلس همه باید با یکدیگر یک هدف را دنبال کنند که همان خدمت به مردم در راستای نظرات مقام ولایت و اصول مکتوب یعنی سند چشم‌انداز 20 ساله و برنامه‌های 5 ساله است برنامه‌ریزی کرد.

حجت‌الاسلام آقاتهرانی با بیان اینکه مقام معظم رهبری بر تعامل بین قوا تأکید داشتند، یادآور شد: نباید یکدیگر را تضعیف کرد بلکه باید با همدلی نقایص یکدیگر را هم را رفع و تلاش کنیم خواسته‌های مقام ولایت‌ تحقق یابد اما گمان نمی‌رود مجلس با چنین حاشیه‌سازی‌هایی بتواند به سمت تحقق سخنان مقام معظم رهبری پیش برود در حالی که همه مجلس مدعی هستند ولایتمداریم؛ باید ولایتمداری خود را در عمل نشان داد.

*"تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی" اولویت مجلس نهم

خبرگزاری فارس نوشت: دبیرکل جبهه پایداری همچنین به اولویت مجلس نهم اشاره و اضافه کرد: اولویت مجلس نهم "تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی" است که مقام معظم رهبری مطرح کردند اما در مورد خود مجلس نیز باید گفت که برخی ساختارهای مجلس اصلاح می‌خواهد و هیئت رئیسه و رئیس مجلس نیز از این جهت نیز تلاش کنند؛ توقع از مرکز پژوهش‌ها بیشتر از اینها است البته کارهای قابل تقدیر بسیاری انجام داده‌اند اما کافی نیست چراکه امکانات بسیاری در آنجا وجود دارد در خود کمیسیون‌های نظارت نیز باید اصلاح جدی صورت گیرد.

*نظارت در مجلس وجود ندارد

وی با تأکید بر اینکه نظارت اصلاً در مجلس وجود ندارد، تصریح کرد: البته باتوجه به وقتی که مجلس برای قانونگذاری می‌گذارد انرژی برای نماینده وجود ندارد؛ البته حساب نمایندگانی که بی‌اعتنایی می‌کنند جدا است چراکه تعهدشان خدشه‌دار است اما نمایندگانی که متعهد هستند نیز با این وضع مجلس فرصتی برای نظارت ندارند و این تمهیداتی می‌خواهد و شاید در آینده نمایندگان را تقسیم کنند.

گفت‌وگو از سیده فاطمه موسوی
دوشنبه 11 اردیبهشت 1391  9:36 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها