0

رهبر شیعیان سامبانگ اندونزی به زندان افتاد

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

رهبر شیعیان سامبانگ اندونزی به زندان افتاد

نسخه چاپيارسال به دوستان
پس از حمله وهابیون به شیعیان اندونزی
رهبر شیعیان سامبانگ اندونزی به زندان افتاد

خبرگزاری فارس: رهبر شیعیان سامبانگ اندونزی پس از حمله وهابیون به شیعیان این منطقه در محرم گذشته به دادگاه فراخوانده شد و روانه زندان شد.

خبرگزاری فارس: رهبر شیعیان سامبانگ اندونزی به زندان افتاد

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری ابا، در حالی که در پی جنایات وهابیون در منطقه «سامبانگ» اندونزی پیش‌بینی می‌شد وهابیون به دادگاه این کشور احضار شوند، دادگاه این کشور «شیخ تاج الملوک» از علمای شیعی منطقه را به دادگاه احضار و تفهیم اتهام کرده است.

این عالم شیعی بنا بر ادعای دادگاه اندنزی متهم به تبلیغ علیه اسلام و اهانت به مقدسات مسلمانان است که در صورت اثبات وی را برای 5 سال روانه زندان خواهد کرد.

از جمله اتهامات جالبی که به این رهبر دینی شیعی در اندونزی نسبت داده شده، این است که وی از تحریف قرآن سخن گفته است و این در حالی است که شیعیان به امری به نام «قرآن فاطمی» اعتقادی ندارند.

بنابر این گزارش «شیخ تاج الملوک» پس از تفهیم اتهام به زندان رفته و تحت مراقبت شدید امنیتی 150 پلیس است و قرار است روز سه‌شنبه به دادگاه دینی اندونزی برود و از خود دفاع کند.

به گزارش فارس، ده‌ها تن از اتباع اهل بیت(ع) در محرم سال گذشته و در پی حملات وهابیون به «نانگ‌کرناگ»، «کرم جایم» در دو ایالت «امبن» و «سامبانگ» مجبور به ترک خانه و کاشانه خود شدند که توسط وهابیون به آتش کشیده شده بود.

این در حالی است که کمیته قربانیان و مفقودان حوادث خشونت‌آمیز در اندونزی معروف به «کنتراس» مسئولان دولتی را به همراهی با وهابیون علیه شیعیان در «سامبانگ» در شرق جاوه متهم کرده بود.

انتهای پیام/س

 
 
دوشنبه 11 اردیبهشت 1391  9:32 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها