0

می‌خواهند برای ملک‌زاده 'حاشیه امن' درست کنند

 
qodrat
qodrat
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 12046
محل سکونت : تهران

می‌خواهند برای ملک‌زاده 'حاشیه امن' درست کنند

 عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتصاب ملک‌زاده به مشاورت برخی از مسئولان ‌گفت که این افراد می‌خواهند برای ملک‌زاده حاشیه امن درست کنند.

محمد دهقان نماینده مردم طرقبه و عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با  فارس، در خصوص انتصاب محمدشریف ملک‌زاده به سمت مشاور برخی مسئولین اظهار داشت: رفتارهایی در کشور صورت می‌گیرد که انسان از این اتفاق‌ها حیرت می‌کند.

وی ادامه داد: این نظام یک نظام یکپارچه است و ممکن نیست که هر کدام از مسئولین کشور برای خودش کاری انجام دهد که نقض کننده رفتارهای دستگاه‌های دیگر باشد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه در این فرصت وارد ماهیت اتهامات آقای ملک‌زاده نمی‌شوم، گفت: بدون اینکه در این خصوص قضاوتی داشته باشم، باید بگویم یک واقعیتی رخ داده و ملک‌زاده به دلیل اتهاماتی مدتی در زندان بوده و اکنون نیز با وثیقه آزاد است.

دهقان افزود: اکنون جای سؤال است که چرا برخی مسئولین فردی را که به دلیل اتهامات مالی و غیره که از سوی دادستان اعلام شد، متهم است و مدتی نیز در زندان بوده و هنوز هم پرونده وی مفتوح است، به عنوان مشاور خود منصوب می‌کنند.

وی در ادامه سخنان خود یادآور شد: ملک‌زاده قبل از اینکه دستگیر شود و به زندان بیفتد، به عنوان معاون وزیرخارجه از سوی رئیس‌جمهور و با پیگیری‌های ایشان منصوب شد.

این عضو هیئت‌رئیسه مجلس اضافه کرد: آن زمان این شائبه به وجود آمد که رئیس‌جمهور می‌خواهد برای ایشان حاشیه امنی درست کند تا قوه قضاییه نتواند با ملک‌زاده برخورد کند که البته با پیگیری‌های نمایندگان و استیضاح وزیر خارجه، ملک‌زاده مجبور به کناره‌گیری شد و پس از آن دستگیر و مدتی نیز به زندان افتاد و سپس با وثیقه آزاد شد و پرونده ایشان در حال بررسی است.

دهقان با طرح این سؤال که قرار است چه اتفاقی رخ دهد که این انتصاب‌ها انجام می‌شود، گفت: آیا قرار است حکم محکومیت ملک‌زاده صادر شود که به یکباره ایشان را پس از زندانی شدن به عنوان مشاور خود منصوب می‌کنند.

وی ادامه داد: اگر ملک‌زاده دستگیر و محاکمه شود، پای افراد دیگری هم در پرونده باز شود که برخی‌ها شروع کردند برای وی حکم مشاوره می‌زنند؛ آنها چه نگرانی دارند که نمی‌خواهند ایشان طبق قانون و مثل بقیه مردم محاکمه شوند.

این نماینده مجلس همچنین خاطرنشان کرد: اگر ملک‌زاده طبق گفته قوه قضاییه اتهاماتی دارد، باید به اتهامات وی رسیدگی شود و اگر تبرئه شد، آنگاه برای وی حکم مسئولیت زده و به او پست بدهند.

دهقان با تأکید بر اینکه حکم مشاوره زدن برای ملک‌زاده درست کردن حاشیه امن برای وی است، گفت: این آقایون چه نگرانی دارند که در این موقعیت حساس برای ملک‌زاده حکم مشاوره می‌زنند، آیا غیر از این است که می‌خواهند برای وی حاشیه امن درست کنند و بعد به قوه قضاییه فشار آورند تا نتواند مشاور رئیس‌جمهور و مشاور یکی از مسئولان سابق قوه قضاییه را محکوم کنند.

دوشنبه 11 اردیبهشت 1391  9:09 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها