0

۱۸ نفر به اتهام اشاعه فحشا ازطريق اينترنت دستگير شدند

 
qodrat
qodrat
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 12046
محل سکونت : تهران

۱۸ نفر به اتهام اشاعه فحشا ازطريق اينترنت دستگير شدند

 18 نفر به اتهام اشاعه فحشا و تصاويري از پارتي هاي مختلط در کيش دستگير شدند. به گزارش خراسان به نقل از معاونت اجتماعي پليس فتا ناجا، کارآگاهان پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات شهر کيش هنگام گشت زني در فضاي مجازي به يکي از شبکه هاي اجتماعي برخوردند که در آن يک سري تصاوير زننده و عکس هايي از مجالس پارتي مختلط به اشتراک گذاشته شده بود.

اين گزارش حاکي است به منظور شناسايي و دستگيري عاملان انتشار تصاوير و عکس هاي مبتذل، گروهي از ماموران به دستور سرهنگ دالوند رئيس پليس فتا کيش ماموريت يافتند تا نسبت به شناسايي و دستگيري متهمان اقدام کنند. پس از آن ماموران پليس فتا با بررسي هاي فني و تخصصي در فضاي اينترنت موفق شدند ۱۸ متهم را دستگير کنند و تحويل مراجع قضايي دهند. با توجه به اين که انتشار عکس هاي مبتذل و صور قبيحه جرم تلقي مي شود، معاونت اجتماعي پليس فتا ناجا گفت: براساس ماده ۲۱ قانون جرايم رايانه اي انتشار، توزيع و معامله محتواي خلاف عفت عمومي( مبتذل و مستهجن) تحريک، تشويق، ترغيب، تهديد يا دعوت به فساد و فحشا و ارتکاب جرايم منافي عفت يا انحرافات جنسي و نيز تبليغ تشريفات و تجملات نامشروع و غيرقانوني در فضاي اينترنت جرم تلقي مي شود و پليس با آن برخورد جدي مي کند.
دانشجويي که عکس هاي خانوادگي استادش را منتشر کرد دستگير شد

يکي از استادان دانشگاه در کرج هنگامي که عکس هاي خانوادگي خود را در فيس بوک ديد، شوکه شد و موضوع را به پليس اطلاع داد. 

پس از اعلام اين موضوع، تيمي از ماموران به دستور سرهنگ کاکوان رئيس پليس فتا استان البرز به منظور شناسايي عامل انتشار اين تصاوير ماموريت خود را آغاز کردند. 

کارآگاهان پليس پس از بررسي هاي فني و تحقيق از استاد دانشگاه ، پي بردند که يکي از دانشجويان با او مشکل دارد، لذا وي را شناسايي و دستگير کردند، دانشجوي دستگير شده در ابتدا منکر ارتکاب هرگونه جرمي شد اما پس از آن که همه ادله و مدارک را عليه خود ديد لب به اعتراف گشود و گفت: از استادم کينه زيادي به دل داشتم به همين منظور در پي فرصتي براي انتقام گيري از او بودم تا اين که در يک فرصت مناسب هنگامي که وي لپ تاپ خود را در کلاس درس جا گذاشته بود، عکس هاي خانوادگي وي را سرقت کردم و آن ها را از طريق اينترنت منتشر کردم. ادامه گزارش حاکي است پرونده اين دانشجو براي رسيدگي تقديم مراجع قضايي شد.

دوشنبه 11 اردیبهشت 1391  9:06 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها