0

15 متخصص صهيونيست شخصيت نصرالله را تحليل مي‌کنند

 
qodrat
qodrat
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 12046
محل سکونت : تهران

15 متخصص صهيونيست شخصيت نصرالله را تحليل مي‌کنند

 رژيم صهيونيستي يک کميته 15 نفره از متخصصان رشته‌هاي مختلف جمع‌آوري کرده تا شايد بتواند ابعاد شخصيتي دبيرکل حزب‌الله را شناسايي کند.

به گزارش گروه بين‌الملل مشرق، "سيد حسن نصرالله" دبيرکل حزب‌الله لبنان، همچنان سوژه اصلي مراکز تصميم‌سازي و تحليلي در سرزمين‌هاي اشغالي است و اين رژيم با تلاش براي به دست‌آوردن سرنخي از وي سعي دارد بتواند ضربه‌اي به مقاومت بزند.

قدرت سيد حسن نصرالله در جنگ رواني عليه صهيونيست‌ها يکي ديگر از مسائلي است که باعث شده تل‌آويو پژوهشگران زيادي را براي شناخت ابعاد شخصيتي و روحي ـ رواني وي به کار گيرد.

در همين راستا مراکز تحقيقاتي صهيونيستي سعي دارند تا از طريق سخنراني‌هاي رسانه‌اي نصرالله بتوانند ابعادي از شخصيت وي را شناسايي کنند. اين در حالي است که شهرک‌نشينان اعتماد زيادي به اظهارات نصرالله دارند و حتي از مقامات خود نيز حرف‌هاي وي را بيشتر قبول دارند.

در همين راستا روزنامه صهيونيستي يديعوت‌آحارونوت نوشته است که مقامات اسرائيلي يک کميته 15 نفري تشکيل داده‌اند که از ميان تحليلگران مسائل سياسي و خاورشناسان و همچنين روان‌شناسان انتخاب شده است تا شخصيت رواني نصرالله را تحليل کنند و بتوانند پرونده‌اي جديد براي وي تشکيل دهند.

يکي از اعضاي اين گروه معتقد است که يکي از مهم‌ترين ملاحظاتي که درمورد نصرالله مي‌توان گفت، اين است که وي به رسانه‌ها اشراف دارد و براي سخنراني خود آمادگي زيادي کسب مي‌کند.

از ديگر نتايجي که اين گروه به دست آورده، اين است که وي بسيار فهيم است و هرگز نشانه‌هاي ترس از مرگ در چهره وي ديده نمي‌شود. او معتقد است که آينده مال اوست و وي بايد براي چالش‌هايي که فرارويش قرار دارد، آماده باشد.

اين منبع صهيونيستي با اشاره به تفاوت‌هاي موجود در ميان تحقيقات مشابه ميان آمريکا و اسرائيل در اين زمينه مي‌گويد که تحقيقات اسرائيلي‌ها درباره شخصيت نصرالله پيچيده‌تر و بر اساس اطلاعات کامل‌تر است و در اين پژوهش‌ها اطلاعات، ميان سخنراني‌هاي جديد وي با سخنراني‌هاي قبلي مورد مقايسه قرار مي‌گيرد.

"دني روبنشتاين" روزنامه‌نگار صهيونيست، درباره شخصيت نصرالله مي گويد که وي دو هفته پيش از اعلام آتش‌بس با اسرائيل به شخصيتي بزرگ تبديل شد که ديدگان فلسطيني‌ها و افکار عمومي عربي معطوف به او بود تا جايي که حتي جايگاه عبدالناصر را نيز در زمان خود پشت سر گذاشت.

او مي افزايد: عبدالناصر، 46 روزاستقامت کرد اما نصرالله در جنگ 33 روزه، چهار هفته، يک‌چهارم صهيونيست‌ها را در پناهگاه‌ها محبوس کرد.

اين روزنامه به نقل از واشينگتن‌پست مي‌نويسد که نصرالله يکي ازبزرگترين اسرار حزب‌الله است.

اين روزنامه همچنين به علاقه فراوان افکار عمومي اهل سنت جهان به سيد حسن نصرالله نيز اشاره مي‌کند.

نظرسنجي‌هاي انجام شده در سرزمين‌هاي اشغالي نشان مي‌دهد که شهرک‌نشينان بيشتر از روزنامه‌ها مقامات سياسي و نظامي صهيونيست و تمام کساني که در اسرائيل هستند، به حرف‌هاي سيد حسن نصرالله اعتماد دارند.

يديعوت‌آحارونوت اشاره مي‌کند که پس از جنگ لبنان، دو موضوع، فکر اسرائيلي‌ها را به خود جلب کرده است؛ يکي تهيه گزارش نحوه شکست اسرائيل در جنگ و ديگري انتقاد از کاهش اعتبار رسانه‌هاي صهيونيست است.
دوشنبه 11 اردیبهشت 1391  8:50 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها