0

مصوبه ویژه دولت برای تنظیم بازار؛ 22 میلیارد دلار برای تامین 20 کالا

 
qodrat
qodrat
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 12046
محل سکونت : تهران

مصوبه ویژه دولت برای تنظیم بازار؛ 22 میلیارد دلار برای تامین 20 کالا

 همشهری آنلاین:
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از اختصاص 22 میلیارد دلار اعتبار از سوی دولت برای تامین نیاز کالاهای اساسی کشور خبر داد و گفت: برنج، روغن، شکر، گوشت قرمز و مرغ از جمله این اقلام هستند.

محمدعلی ضیغمی از مصوبه جدید و ویژه دولت برای تامین اعتبار کالاهای اساسی خبر داد و گفت: 22 میلیارد دلار برای تامین نیاز کالاهای مورد نیاز کشور از سوی دولت در اختیار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار خواهد گرفت تا بتوان نیاز کالایی کشور را تا پایان سال 91 تامین کرد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: متوسط نیاز این وزارتخانه در سال 90 برای تامین کالاهای مورد نیاز کشور 20 میلیارد دلار بوده که بر این اساس امسال 22 میلیارد دلار تامین اعتبار پیش بینی شده و تامین کنندگان کالا می‌توانند نیاز عرضه خود را از این طریق تامین کنند.

وی تصریح کرد: متوسط نیاز کشور در سال برای تامین کالاهای اساسی، مواد اولیه و نهاده های کشاورزی با اختصاص این رقم تامین خواهد شد.

به گفته ضیغمی، مواد غذایی، کالاهای اساسی، نهاده‌های کشاورزی و مواد اولیه بخش تولید در زمره این تامین اعتبار قرار می‌گیرند و وارد کنندگان کالاهایی همچون برنج، روغن، شکر، گندم، جو، ذرت، کنجاله سویا، گوشت قرمز، مرغ و مواد اولیه پتروشیمی که تولید داخلی در مورد آنها کافی نیست در کنار مواد اولیه لاستیک و پودرهای شوینده، شمش و مقاطع فولادی را وارد می کنند.

ضیغمی ابراز امیدواری کرد که بانک مرکزی به همراه بانک‌های عامل اقدام سریع در رابطه با این مصوبه را انجام دهد.

دوشنبه 11 اردیبهشت 1391  8:33 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها