0

هدف حسن روحانی از سفر به اتریش چه بود؟

 
qodrat
qodrat
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 12046
محل سکونت : تهران

هدف حسن روحانی از سفر به اتریش چه بود؟

 بولتن نیوز نوشت : در ابتدای سال جاری اخبار مختلفی از سفر حسن روحانی مذاکره کننده سابق هسته ای کشورمان به کشور اتریش منتشر شد که با تحلیل ها و واکنش های مختلفی از سوی ناظران سیاسی روبرو شد اما به راستی هدف واقعی این سفر چه بود و چرا روحانی به صورت غیر منتظره راهی وین شد؟

 
هنوز تعطیلات رسمی عید نوروز امسال به پایان نرسیده بود که خبرگزاری ایرنا در مطلبی با عنوان " حسن روحانی کجاست " به سفر دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی به این کشور اتحادیه اروپا اشاره کرده بودند که بلا فاصله تحلیل های بسیاری پیرامون این سفر شکل گرفت . هرچند دفتر این دیپلمات سابق تلاش کرد سفر روحانی را یک سفر خانوادگی و برای دید و بازدید دختر و دامادش که در اتریش زندگی می کنند جلوه دهد اما به نظر می رسد وی در آستانه مذاکرات حساس استانبول 2 تلاش کرده است در این سفر به نگارش خاطرات خود در راستای سرپوش گذاشتن بر اقدام سوال بر انگیز تعلیق غنی سازی اورانیوم در دوران مسئولیتش دست بزند .
 
ظاهراٌ حسن روحانی با پوشش نگارش خاطرات و احیاناٌ انتخاب گزینشی وقایع ، نامه نگاری ها و جلسات به دنبال رد واقعیت و تبرئه خویش در منظر افکار عمومی داخلی است و در این راه هم هیچ ابایی ندارد که هر نکته ای را به بزرگان نظام نسبت دهد .از طرف دیگر نکته ای که بسیار حائز اهمیت است این است که در اصل بازگویی خاطرات به خصوص خاطرات سیاستمدارن باید اصل بی طرفی و رعایت انصاف به خوبی مد نظر قرار بگیرد و در این رابطه روحانی نیز باید به دور از هرگونه نگاه جناحی مردم را به خواندن واقعیات ترغیب کند و در مقابل اشتباهاتش هم صادقانه از مردم عذرخواهی کند .
 
به هر حال چنانچه این به ظاهر خاطرات! انتشار عمومی یافت انشاء الله با نقد مستند، دقیق و موشکافانه آن چهره افراد خاص را بر ملا خواهیم نمود.
دوشنبه 11 اردیبهشت 1391  8:22 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها