0

شاهد بی‌توجهی به موضوع آموزش در جهان هستیم

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

شاهد بی‌توجهی به موضوع آموزش در جهان هستیم

نسخه چاپيارسال به دوستان
نادری‌منش در افتتاحیه اجلاس آموزش برای همه:
شاهد بی‌توجهی به موضوع آموزش در جهان هستیم

خبرگزاری فارس: معاون آموزشی وزیر علوم با بیان اینکه ما استفاده غیر انسانی از علم را قبول نداریم گفت: ‌شاهد بی‌توجهی به موضوع آموزش در جهانیم.

خبرگزاری فارس: شاهد بی‌توجهی به موضوع آموزش در جهان هستیم

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، حسین نادری‌منش معاون آموزشی وزیر علوم امروز دوشنبه طی سخنانی در مراسم افتتاحیه دومین مجمع عمومی نمایندگان مجالس آسیا و اقیانوسیه برای آموزش ضمن تقدیر از تلاش‌های اعضای مجمع برای تحقق راهبرد آموزش همگانی گفت: همه می‌دانید که آموزش بزرگراه دستیابی به پیشرفت مبتنی بر دانایی برای نیل به صلح و تعالی انسانی است.

وی با بیان اینکه در سه دهه اخیر ایران در جهت آموزش همگانی گام‌های مهمی برداشته است، گفت: مقررات قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر آموزش همگانی وضع شده و مسئولان موظف‌اند که شرایط لازم را برای این مسئله مهیا کنند.

نادری‌منش با بیان اینکه ظرفیت دانشجویی ما ظرف 30 سال پس از انقلاب به رشد قابل توجهی رسیده است، اظهار داشت: برابرسازی فرصت‌های آموزش برای دختران و پسران از دیگر نکاتی است که ما انجام داده‌ایم.

معاون آموزشی وزارت علوم افزود: همه ما اذعان داریم که آموزش از حقوق انسانی است لذا نباید تحت تاثیر مسائل دیگر مثل بلایای طبیعی، اشغال نظامی و ... قرار گیرد؛ امروز در هزاره سوم برخی کشورها در عمل راه دیگری را می‌پیمایند و ما شاهد بی‌توجهی به موضوع آموزش در جهانیم.

نادری‌منش تصریح کرد: باید برای توجه به آموزش همکاری‌های بین‌المللی، افزایش پیدا کند چرا‌که ما دهه اولیه قرنی را پشت سر گذاشته‌ایم که تمام حوزه‌های فعالیت‌های انسانی به دست خوش تغییر یافته و بسیاری از جوامع فشارهای زیادی را تحمل می‌کنند.

نادری‌منش اضافه کرد: در چنین شرایطی که آینده نامطمئن به نظر می‌رسد، یونسکو می‌تواند نقش موثری داشته باشد و به جهانی شدن چهره‌ای انسانی ببخشد.

وی ضمن تاکید بر بستر‌سازی برای مهیا‌شدن مقوله آموزش همگانی اظهار داشت: سیاست‌ها و راهکارهای موثر‌تری برای مقابله با هر‌گونه تضعیف لازم است و باید برای رسیدن به این نقطه تلاش کرد.

نادری‌منش با بیان اینکه تعالیم الهی مبانی اصلی آموزش محسوب می‌شود، اظهار داشت: ما هر‌گونه استفاده غیر‌انسانی از علم را قبول نداریم.

نادری‌منش با اشاره به ترور 4 دانشمند کشورمان طی سال‌های اخیر اضافه کرد: انتظار ما از جامعه جهانی محکوم کردن اقدامات تروریستی از این دست است.

انتهای پیام/

 
 
دوشنبه 11 اردیبهشت 1391  7:48 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها