0

نمایش ناب‌ترین تصاویر نبرد مدافعان بندر خرمشهر در ساحل خلیج فارس و اروند

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

نمایش ناب‌ترین تصاویر نبرد مدافعان بندر خرمشهر در ساحل خلیج فارس و اروند

نسخه چاپيارسال به دوستان
در آُستانه برگزاری کنگره بزرگداشت شهدای بنادر و دریانوردی صورت گرفت
نمایش ناب‌ترین تصاویر نبرد مدافعان بندر خرمشهر در ساحل خلیج فارس و اروند

خبرگزاری فارس: در آستانه سی‌امین سالگرد آزادسازی خرمشهر در عملیات غرورآفرین «الی بیت‌المقدس» نمایشگاه عکس‌ دفاع مقدس در ساحل اروندرود و در پایانه ساحلی خلیج فارس بر پا ‌شد.

خبرگزاری فارس: نمایش ناب‌ترین تصاویر نبرد مدافعان بندر خرمشهر در ساحل خلیج فارس و اروند

به گزارش خبرنگار ایثار و شهادت باشگاه خبری فارس «توانا»، حسین اعلایی مدیر روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی خرمشهر اظهار داشت: در آستانه سی‌امین سالگرد آزادسازی خرمشهر قهرمان در عملیات غرور آفرین «الی بیت‌المقدس» و آغاز به کار نخستین کنگره بزرگداشت شهدای سازمان بنادر و دریانوردی جمهوری اسلامی ایران، نمایشگاه عکس‌های دفاع مقدس در ساحل اروندرود و در فضای بیرونی و داخلی پایانه بزرگ خلیج فارس آغاز به کار کرد.

وی ادامه داد: در این نمایشگاه تلاش شده است، نقش سازمان بنادر و دریانوردی در دوران دفاع مقدس، حماسه‌های رزمندگان اسلامی در بندر خرمشهر، مرور بر حوادث جنگ تحمیلی، حضور مقام معظم رهبری در جبهه‌ها به ویژه سنگرهای مدافعان خونین‌شهر و شهید و شهادت به نمایش درآید.

مدیر روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی خرمشهر افزود: بندر خرمشهر از کانون‌های اصلی دفاع و فتح این شهر و از سنگرهای کلیدی در دوران جنگ تحمیلی بود و ناب‌ترین لحظات درگیری‌های خونین و تن به تن مدافعان و فاتحان خرمشهر در محوطه بزرگ بندری این شهرستان از عکاسان شناخته شده دوران دفاع مقدس در این نمایشگاه عکس به نمایش درآمده است که در کنار تصاویر و آمار عملکرد سازمان بنادر و دریانوردی در دوران دفاع مقدس از شاخص‌ترین ویژگی‌های این نمایشگاه است.

اعلایی یادآور شد: مروری بر تصاویر حضور مقام معظم رهبری در خط مقدم جبهه‌های خرمشهر و تصاویر شهدای سازمان بنادر و دریانوردی در دوران حماسه دفاع مقدس از دیگر بخش‌های این نمایشگاه است.

وی افزود: 40 قطعه تصویر بزرگ از حماسه تشییع شهدای گمنام و عملیات تفحص شهیدان حال و هوای نمایشگاه را به دوران دفاع مقدس متصل خواهد کرد.

اعلایی بیان داشت: از بخش‌های جنبی این نمایشگاه ایستگاه نقاشی کودکان است که در آن نقاشی‌هایی با موضوع دفاع مقدس و حماسه شهیدان و نقش حماسه ایثارگران بنادر و دریانوردی کشور در دوران جنگ تحمیلی از زاویه دید کودکان ترسیم خواهد شد.

مدیر روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی خرمشهر خاطرنشان کرد: به تصویر کشاندن اوج ذلت دشمن بعثی کافر در بندر خرمشهر و لحظات پایانی عملیات الی بیت‌المقدس که مزدوران صدامی را وادار به تسلیم شدن در نهایت خواری کرد نیز از بخش‌های دیدنی این نمایشگاه است.

اعلایی گفت: لحظات ماندگار دفاع مقدس از دریچه دوربین عکاسان بخش پایانی این نمایشگاه عکس است که یادآور اتحاد و همبستگی ملت ایران در برابر متجاوزان صدامی و بعثی است.

وی تصریح کرد: برای ورود به این نمایشگاه، بازدید کنندگان از معبر بازسازی شده‌ای عبور می‌کنند که در آن انواع تجهیزات ایذایی در دوران جنگ تعبیه شده است. فضای نمایشگاه نیز با پخش افکت‌های دوران دفاع مقدس شکل خاصی برای بازدیدکنندگان فراهم می‌کند.

به گزارش توانا، 56 تن از شهدای بنادر و دریانوردی کشور در سواحل بندر خرمشهر و امام خمینی(ره) و در خلال پشتیبانی از جبهه‌های نبرد به شهادت رسیده‌اند. 

در همین راستا کنگره بزگداشت شهدای بناد رو دربانوردی چهارشنبه 13 اردیبهشت ماه با هدف تجلیل از حماسه‌سازان سنگرهای ساحلی و دریایی کشور در حماسه دفاع مقدس برگزار می‌شود و میزبان خانواده‌های معظم شاهد بنادر و دریانوردی خواهد بود.

انتهای پیام/

 
 
دوشنبه 11 اردیبهشت 1391  7:39 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها