0

طراحی خودرو و قطار سریع‌السیر در دانشگاه علم‌وصنعت

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

طراحی خودرو و قطار سریع‌السیر در دانشگاه علم‌وصنعت

نسخه چاپيارسال به دوستان
جبل عاملی خبرداد:
طراحی خودرو و قطار سریع‌السیر در دانشگاه علم‌وصنعت

خبرگزاری فارس: رئیس دانشگاه علم و صنعت از طراحی خودرو و قطار سریع‌السیر در این دانشگاه خبرداد.

خبرگزاری فارس: طراحی خودرو و قطار سریع‌السیر در دانشگاه علم‌وصنعت

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، صبح امروز کرسی یونسکو در زمینه همکاری دانشگاه و صنعت در فرآیند توسعه پایدار با حضور کامران دانشجو وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، موحدی قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت و نماینده یونسکو در دانشگاه علم و صنعت افتتاح شد.

در ابتدای این مراسم، محمدسعید جبل‌عاملی رئیس دانشگاه علم و صنعت با بیان اینکه در آغاز دومین برنامه 5 ساله توسعه کشور هستیم، گفت: در این برنامه اهداف بلندی برای دانشگاه در افق سال 92 تنظیم شده، اما تحولات حوزه علم و فناوری و اسناد بالادستی خصوصا برنامه وزیر علوم به مجلس در چند محور تقویت شده است.

وی افزود: در اولین سال اجرای برنامه 5 ساله دوم 3 محور کلیدی توسعه علمی دانشگاه، توسعه فناوری و توسعه فضایی باید مورد توجه قرار گیرد.

جبل‌آملی گفت: با تصویری که انقلاب اسلامی طی 30 سال اخیر در حوزه تولید علم ایجاد کرد دانشگاه علم و صنعت توانست رتبه دوم فنی و مهندسی کشور را اخذ و در 3 دانشگاه برتر کشور رتبه اول را داشته باشد.

وی درباره پیشرفت‌های فضایی دانشگاه علم و صنعت تصریح کرد: دانشگاه علم و صنعت اولین دانشگاه در کشور بود که ماهواره بومی نوید علم و صنعت را طراحی کرد که این ماهواره تاکنون همه ماموریت‌های خود را با موفقیت انجام داده است.

استاد دانشگاه علم و صنعت با بیان اینکه در فناوری عصبی الان در مرز فناوری دنیا هستیم و با 3 کشور رقابت می‌کنیم، افزود: علاوه بر این در حوزه کامپوزیت از سال‌ها قبل تمهیداتی داشته‌ایم و موفقیت چشمگیری در این زمینه حاصل شده است.

وی در خصوص یکی از مهمترین پروژه‌های خودروسازی در دانشگاه علم و صنعت گفت: به تازگی در پژوهشکده مهندسی خودرو طراحی پلت فرم در کلاس D آغاز شده است.

از دیگر پروژه‌هایی که جبل عآملی به آن اشاره کرد، قطار سریع‌السیر بود که رایزنی‌های آن صورت گرفته که در حال حاضر این موضوع از طریق شورای عتف وزارت علوم در حال پیگیری است.

در ادامه این استاد دانشگاه به ارتباط صنعت با این دانشگاه اشاره کرد و افزود: امروز دیگر اولویت‌های ما مشکلات روزمره نیست ما در افق 1404 ماموریت‌های تحقیقاتی _ پژوهشی و آموزشی خود را متمرکز خواهیم کرد.

جبل عاملی افزود: اگر دفتر همکاری صنعت و دانشگاه در دانشگاه فعال شود قطعا در جهت ماموریت‌های تحقیقاتی بزرگ که برای صنعت کشور مفید است فعالیت خواهد کرد.

انتهای پیام/

 
 
دوشنبه 11 اردیبهشت 1391  7:15 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها