0

ملت ایران در طول تاریخ پرچمدار علم ، صلح ، انسانیت و فرهنگ بوده است

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

ملت ایران در طول تاریخ پرچمدار علم ، صلح ، انسانیت و فرهنگ بوده است

نسخه چاپيارسال به دوستان
احمدی نژاد در مراسم افتتاح پروژه های عمرانی استان گلستان؛
ملت ایران در طول تاریخ پرچمدار علم ، صلح ، انسانیت و فرهنگ بوده است

خبرگزاری فارس: رییس‌جمهور با بیان اینکه عشق و علاقه ملت ایران به میهن و سرزمینشان از جنس وابستگی های قومیتی و نژادپرستانه نیست، تاکید کرد: عشق ملت ایران به سرزمینشان ، عشقی عمیق و آگاهانه است که راه آینده را ترسیم خواهد کرد.

خبرگزاری فارس: ملت ایران در طول تاریخ پرچمدار علم ، صلح ، انسانیت و فرهنگ بوده است

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری فارس به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی دولت،محمود احمدی‌نژاد پیش از ظهر امروز (دوشنبه) در جریان سفر به استان گلستان در مراسم افتتاح چند پروژه عمرانی دراین استان، با اشاره به اینکه این روزها مصادف با روز ملی خلیج فارس است، گفت : نگاه ما به ایران فراتر از قوم و قبیله است، نگاهی انسانی و فرهنگی است که ریشه و منشاء در گذشته تاریخی و فرهنگی پر افتخار این سرزمین دارد چرا که نام ایران مفهومی فراتر از محدوده جغرافیایی است.

رییس جمهور افزود : ایران یکی از سرزمین هایی است که خداوند همه مواهب طبیعی را در آن قرار داده است و بالاتر از آن، این سرزمین را مملو از زیبایی های فرهنگی بوده که این عوامل عشق عمیق تر و گسترده تر به ایران اسلامی را موجب می شود .

احمدی نژاد تصریح کرد: ‌اگر همه تاریخ را در ذهن خود مرور کنیم، هیچ ملت و سرزمینی را نخواهیم یافت که به اندازه ایران به فرهنگ انسانی ، پاک ، عدالت ، فرهنگ الهی و اعتلای انسان کمک کرده باشد و این میراث ملموس و معنوی حاصل کار، تلاش و جهاد طاقت فرسا، مخلصانه و فداکارانه ملت ایران در طول قرون و اعصار است .

وی اضافه کرد : درست است که در برخی از دوره های تاریخی حکامی در این سرزمین حکم راندند که شایستگی حکومت بر ملت ایران را نداشتند، اما ملت ایران در طول تاریخ همچون رودخانه ای زلال، جاری و زنده بوده که سهمی غیر قابل چشم پوشی در تاریخ و فرهنگ جهانی دارد و همواره در خدمت بالا بردن پرچم توحید ، عدالت و انسانیت قرار داشته و انسان های بزرگی را به تاریخ معرفی کرده است که عاشق بشریت و در خدمت اعتلای انسانیت بوده اند .

رییس جمهور تاکید کرد : اینها همه دلایلی است که ما را مجاب به دوست داشتن و عشق ورزیدن به ایران می کند چرا که ایران یعنی میراثی فرهنگی و معنوی در کارنامه ای درخشان از خدمات ماندگار به انسانیت.

احمدی نژاد با اشاره به دیدگاه پیامبر گرامی اسلام درباره ملت ایران و نقش این مردم در آینده تاریخ، افزود: باید به این سخن پیامبر گرامی اسلام (ص) که ملت ایران را پرچمدار آینده توحید و عدالت معرفی کرده اند ، افتخار کنیم و به اعتبار همین سخن باید ایران را دوست داشته باشیم؛ این نژاد پرستی و از جنس حرفهایی که برخی ها با گذشت 1400 سال از اسلام بیان می کنند و نسب و نژادشان را در دین و مذهبشان مقدم می دانند نیست .

رییس جمهور اظهار داشت : ملت ایران از ابتدای تاریخ ملتی موحد بوده و فارغ از ملیت و قومیت اسلام را پذیرفته و ذکر بزرگی های این ملت نه نژادپرستی بلکه در وهله اول شکر نعمت و دوم ذکر یک ماموریت الهی است .

احمدی نژاد با بیان اینکه ملت ایران در طول تاریخ همواره پرچمدار دفاع از حقوق ملت ها بوده است، گفت: اگر چه جنایات و کشتارهای زیادی در طول تاریخ شده است، اما ملت ایران هرگاه فرصت یافته دوستدار بشریت و تعالی انسان بوده و اگر هم گاهی کسانی بر این ملت حاکم شده اند که اهل ظلم و ستم بوده اند، این ملت خودشان پیش از هر کس دیگری او را کنار زده اند.

رییس جمهور ملت ایران را در طول تاریخ پرچمدار علم ، صلح ، انسانیت و فرهنگ توصیف کرد و اظهار داشت : امروز و در دوره ای که بشریت بیش از هر دوره ای دیگر به اندیشه و فرهنگ ملت ایران نیاز دارد ملت ایران باید بیش از گذشته به ماموریت جهانی و الهی خود توجه داشته و امروز باید ایران اسلامی را بر اساس توحید ، عدالت و آموزه های پیامبر گرامی اسلام (ص) و اهل بیت طاهرش بسازیم .

احمدی نژاد تصریح کرد : وضع دنیا امروز به گونه ای است که هر کس به زور بر دیگران غلبه می کند و حق را متعلق به خود می داند و اینگونه می پندارد که قانون همان چیزی است که او می خواهد و همه قواعد را برای کسب منافع خود تنظیم می کنند ، نگاهی به نظام اقتصادی حاکم بر دنیا بیاندازید که چگونه هر روز حتی بدون آنکه خودمان متوجه شویم داشته ها و ثروت های ما به جیب عده ای سرمایه سالار بی فرهنگ می رود و در نتیجه فقر چنان در دنیا گسترش یافته که امروز بیش از یک میلیارد و 200 میلیون نفر در دنیا حتی در طول روز به یک وعده غذای مناسب دسترسی ندارند و قاچاق مواد مخدر ، جنگ و کشتار بیش از هر زمان دیگر بر سر ملت ها سایه افکنده است .

رییس جمهور وضعیت مردم مظلوم افغانستان را مورد اشاره قرار داد و خاطر نشان کرد : همه شاهدیم که این ملت چند سال است که گرفتار زورگویان بین المللی شده و این امر باعث شده که ما شاهد آن باشیم که امید در افغانستان به آینده کم شود..

احمدی نژاد آنچه در عرصه جهانی می گذرد را حاصل حاکمیت آدم های بی فرهنگ ، خودخواه و زیاده طلب در دنیا عنوان کرد و گفت : برای تغییر این وضع ابتدا باید ملتها علیه توطئه زورگویان قیام کند و یک الگوی مترقی و پیشرفته به جهانیان ارائه نمایند که بتوان خارج از سلطه زورگویان بی فرهنگی که امروز در دنیا حاکم شده اند زندگی خوب و سرشار از آسایش و رفاهی داشت .

رییس جمهور افزود : کار دیگری که باید برای رهایی از وضعیت فعلی حاکم بر جهان انجام داد پیام رسانی و معرفی راه درست به جهانیان است . باید هر جا که اقتضاء می کند مقابل زیاده خواهی های مستکبران ایستادگی کرد و بدانید که اگر ذره ای سستی در شبکه سلطه مستکبران بر جهان ایجاد شود همانهایی که امروز به ظاهر با یکدیگر کاملا متحد هستند همچون گرگ به جان یکدیگر می افتند چنانکه در گذشته این گونه عمل می کردند، ایستادگی باید برپایه عشق ورزیدن به وطن و دفاع از اساس توحید و عدالت باشد.

رییس جمهور با تاکید بر اینکه امروز باید ایران را بسازیم و هرکس چه به ایران و چه به ارزش‌های الهی تعصب داشته باشد باید همه تلاش خود را صرف ساختن و آبادانی ایران بکند، اظهار داشت: ایرانیان باید خوب زندگی کنند و رمز تداوم ماندگاری ایران پیشرفت و تعالی است و در کشوری که همه امکانات برای پیشرفت فراهم است باید با همدلی، کار و تلاش کنیم تا بر دشمنی‌ها و مانع‌تراشی‌های شیاطینی که همه با هم متحد شده‌اند تا جلوی پیشرفت ایران را بگیرند، غلبه کنیم و همه جای ایران را بسازیم.

احمدی‌نژاد تأکید کرد: کسانی که می گویند نمی شود ایران را ساخت یا به توانمندی های این ملت باور ندارند، آنقدر بی عرضه هستند که نمی توانند با سرعت ملت ایران حرکت کنند و لذا تلاش می کنند جلوی حرکت پرشتاب ملت ایران را بگیرند .

رییس جمهور با اشاره به بسته جامعی که دولت بر اساس مطالعات مفصل برای تکمیل همه طرح های اساسی نیمه تمام که در دولت نهم و دهم به تصویب رسیده است، اظهار داشت: تمام طرح های اساسی نیمه تمامی را که در دولت های نهم و دهم شناسایی شده و بودجه کافی برای آنها تامین شده تا در همین دولت دهم اجرای آنها نهایی شود چرا که اگر این پروژه های نیمه کاره برای دولت های بعد بماند آنها مجبور خواهند بود قبل از پرداختن به برنامه های خود ابتدا این طرح ها را اجرا کنند که این بی معرفتی است؛ این حرف به معنای آن نیست که دولت های قبلی بی معرفتی کرده اند بلکه اگر پروژه های این دولت برای آینده بماند بی معرفتی خواهد بود.

احمدی نژاد افزود: همه دست اندرکاران دولت مصمم هستند با کمک ملت و کار و تلاش بیشتر تمام پروژه هایی که در این دولت تصویب شده است، هر چه سریعتر به نتیجه برسانند تا دولت بعد بتواند طرح ها و برنامه های خود را اجرا کند و این کار نیز با اتکاء به توان داخل و ظرفیت های خود ملت انجام می شود.

رییس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به افتتاح 9 هزار و 679 واحد مسکن مهر در استان گلستان گفت: زندگی با کرامت ، بدون سرپناه و خانه مناسب به دست نمی آید و اگر چه آنچه فعلاً به عنوان مسکن مهر به هموطنان ارائه می شود در سطح عالی قرار ندارد، اما به زودی به مطلوب مد نظر خواهد رسید و موضوع مهم آن بود که راهی برای انجام این کار گشوده شود و امروز باید همت کنیم تا این مسیر به سوی هدف نهایی ادامه پیدا کند.

احمدی نژاد با بیان اینکه تا پایان سال جاری 36 هزار واحد مسکن مهر دیگر در استان گلستان آماده تحویل خواهد شد از وزیر راه و شهرسازی و استاندار استان گلستان خواست تا با همت مضاعف 32 هزار واحد مسکن دیگری را که مقرر گردیده بود در استان گلستان احداث شود نیز تا قبل از پایان عمر دولت دهم آماده تحویل شود.

رییس جمهور اشتغال و استقلال مالی ناشی از آن را شرط دیگر زندگی با کرامت عنوان کرد و اظهار داشت : اگر چه همه شیاطین جن و انس بسیج شده اند تا نگذارند ملت ایران مسیر پیشرفت خود را طی کند اما یقین دارم ملت ایران همه شیاطین را زیر پای خود له خواهد کرد .

احمدی نژاد به افتتاح یک بیمارستان 261 تختخوابی در استان گلستان که همزمان با سفر وی به این استان انجام شد اشاره و تصریح کرد : تا به حال 9 میلیارد تومان تجهیزات برای این بیمارستان خریداری شده و قرار است 5 میلیارد تومان دیگر نیز تسهیلات برای آن فراهم شود تا این بیمارستان آموزشی بتواند علاوه بر خدمت به مردم در امر بهداشت و درمان و در بخش تربیت پزشک نیز کمک حال مردم استان باشد .

رییس جمهور در ادامه به افتتاح فرودگاه کلاله، احداث چند بیمارستان و همچنین پروژه احداث خط آهن بین گرگان تا مرز اینچه برون اشاره کرد و گفت: پروژه خط آهن یکی از پروژه های بسیار مهم با سرمایه گذاری بسیار عظیم است که خط آهن ایران را به ترکمنستان و قزاقستان راحت خواهد کرد و از آنجا به روسیه و ا روپا خواهد رفت و از جنوب نیز به تهران و بندر عباس متصل می شود .

احمدی نژاد ادامه داد : قرار است در آینده این خط آهن از گرگان به مشهد هم متصل شده و خطوط دیگری نیز از مسیری دیگر غیر از گردنه گدوک که مانعی بر سر راه توسعه و تسریع حمل و نقل ریلی است، به بندر عباس و چابهار کشیده شود که پروژه ای بزرگ خواهد بود و منطقه شرق خزر را متحول خواهد کرد.

انتهای پیام/

 
 
دوشنبه 11 اردیبهشت 1391  7:14 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها