0

جهاد اسلامی نشست فوری گروه‌های فلسطینی برای تشکیل دولت را خواستار شد

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

جهاد اسلامی نشست فوری گروه‌های فلسطینی برای تشکیل دولت را خواستار شد

نسخه چاپيارسال به دوستان
جهاد اسلامی نشست فوری گروه‌های فلسطینی برای تشکیل دولت را خواستار شد

خبرگزاری فارس: یکی از رهبران جنبش جهاد اسلامی فلسطین رئیس تشکیلات خودگردان را به برگزاری نشست فوری در قاهره با حضور همه گروه‌های فلسطینی به منظور اعلام تشکیل دولت وحدت ملی فراخواند.

خبرگزاری فارس: جهاد اسلامی نشست فوری گروه‌های فلسطینی برای تشکیل دولت را خواستار شد

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری"سما"، "خالد البطش" از "محمود عباس"، "خالد مشعل" رئیس دفتر سیاسی حماس و "رمضان عبدالله شلح" دبیرکل جهاد اسلامی خواست تا فورا نشستی را در قاهره با حضور تمامی گروه‌های فلسطینی برگزار و طی آن تشکیل دولت وحدت ملی و نیز آغاز فعالیت کمیته‌ مرکزی انتخابات در نوار غزه به منظور ثبت‌نام از رأی‌دهندگان را اعلام کنند.

وی افزود: شرایط کنونی در کرانه باختری، غزه و قدس بیانگر نابسامانی اوضاع است و این امر مستلزم پایان فوری دودستگی‌ها و اختلافات داخلی است.

البطش همچنین گفت که بهتر است حماس و فتح به آنچه در سال 2011 در قاهره توافق کرده‌اند، پایبند باشند و فعالیت کمیته مرکزی انتخابات در نوار غزه همزمان با آغاز تشکیل دولت، آغاز شود.

این در حالی است که "خلیل الحیه" عضو دفتر سیاسی جنبش حماس که در چارچوب هیئت حماس به ریاست مشعل به قاهره سفر کرده است، گفت که عباس سقف زمانی برای فعالیت دولت توافق ملی انتقالی را سه ماه اعلام کرده است که این مسئله بازرترین مانع بر سر راه اجرای توافقنامه دوحه است.

انتهای پیام/++

 
 
دوشنبه 11 اردیبهشت 1391  7:06 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها