0

تلاش رویترز برای تبرئه پنتاگون پس از افشای رسوایی اخلاقی تیم امنیتی اوباما

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

تلاش رویترز برای تبرئه پنتاگون پس از افشای رسوایی اخلاقی تیم امنیتی اوباما

نسخه چاپيارسال به دوستان
تلاش رویترز برای تبرئه پنتاگون پس از افشای رسوایی اخلاقی تیم امنیتی اوباما

خبرگزاری فارس: علیرغم انتشار اخباری مبنی بر رسوایی اخلاقی نیروهای امنیتی رئیس‌جمهوری آمریکا، خبرگزاری رویترز در گزارشی سعی کرد تا پنتاگون و نظامیان آمریکایی را از هر گونه فساد اخلاقی مبرا جلوه دهد.

خبرگزاری فارس: تلاش رویترز برای تبرئه پنتاگون پس از افشای رسوایی اخلاقی تیم امنیتی اوباما

به گزارش فارس، پس از آنکه اخبار بیشماری درباره رسوایی‌های اخلاقی مأموران تیم امنیتی و محافظان شخصی اوباما منتشر شد، خبرگزاری رویترز گزارشی را منتشر کرده است که در این گزارش تمام تلاش خود را برای تبرئه وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) از هرگونه اتهامی درباره رسوایی‌های اخلاقی میان نظامیان این کشور به کار گرفته است.

خبرگزاری رویترز در این گزارش مدعی شده است: هیچ نهادی همانند ارتش آمریکا قوانین سختگیرانه‌ای درباره این گونه رسوایی‌های اخلاقی و مواردی چون روسپی گری میان نظامیان این کشور به اجرا نمی‌گذارد.

این گزارش در ادامه نوشت: مأمورین و نظامیان آمریکایی آموزش های لازم برای جلوگیری از وقوع هرگونه فساد اخلاقی را دیده‌اند و با قوانین سرسختانه‌ای در تمام پایگاه‌های نظامی این کشور از جمله پایگاه نظامی آمریکا در کره جنوبی مواجه هستند.

این در شرایطی است که چند روز پیش در ادامه افشاگری‌های مربوط به رسوایی‌های اخلاقی تیم امنیتی اوباما، سرویس مخفی آمریکا از بررسی پرونده رسوایی اخیر چند تن از ماموران امنیتی رئیس جمهور آمریکا در السالوادور خبر داد.

خبر این رسوایی اخلاقی بعد از افشای رسوایی های اخلاقی ماموران امنیتی اوباما در برزیل و کلمبیا مطرح شد؛ پیش از این نیز 12 مامور امنیتی سرویس مخفی آمریکا به رسوایی اخلاقی در جریان سفر "باراک اوباما" رئیس جمهوری آمریکا به کلمبیا متهم شده بودند که در این بین 9 مامور کناره گیری کردند؛ "لئون پانتا" وزیر دفاع آمریکا نیز از اقدام نظامی پنتاگون علیه این 12 مامور امنیتی و تعلیق مجوزهای امنیتی آنها خبر داده است.

علاوه بر این و در شرایطی که مقامات رسمی آمریکا اعلام کرده اند که در حال حاضر مشغول رسیدگی به رسوایی اخلاقی اخیر ماموران امنیتی و پرسنل نظامی آمریکا در جریان سفر اخیر اوباما به کلمبیا هستند، وزیر دفاع آمریکا هفته گذشته از مجازات انضباطی سه تن از تفنگداران نیروی دریایی این کشور مستقر در سفارت آمریکا در برزیل به همراه یکی از کارمندان سفارت آمریکا به دلیل مشارکت در پرونده فساد اخلاقی دسامبر سال گذشته مربوط به روسپی برزیلی خبر داد و به نحوی به وجود چنین رسوایی‌های اخلاقی در میان نظامیان آمریکایی اعتراف کرد.

خبرگزاری رویترز در ادامه تلاش خود برای تبرئه پنتاگون از هرگونه اتهامات درباره رواج فساد اخلاقی میان نظامیان آمریکایی نوشت: موارد اخیرا فاش شده مشارکت مأمورین سرویس مخفی و نظامیان آمریکایی در رسوایی‌های اخلاقی در کارتاگنا و کلمبیا نشان دهنده شکاف موجود میان سیاست‌های نوشته شده و تجربیات واقعی زندگی در زمان مأموریت‌های نظامی در سراسر جهان است.

با وجود تمام اینها حتی خود این خبرگزاری نیز در گزارش خود به سکوت و بی تفاوتی پنتاگون در رابطه با بسیاری از این موارد رسوایی‌های اخلاقی اشاره کرد و نوشت: در حالی که سرویس مخفی آمریکا در این رابطه بسیار سریع و صریح وارد عمل شده و حتی روز جمعه نیز موارد جدیدی از این رسوایی‌ها را فاش کرد، ارتش آمریکا همچنان درباره چگونگی برخورد با این نقض آشکار قوانین اخلاقی میان نظامیان خود سکوت اختیار کرده است.

انتهای پیام/ض.ص

 
 
دوشنبه 11 اردیبهشت 1391  7:04 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها