0

اسپانیا رسماً به رکود اقتصادی بازگشت

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

اسپانیا رسماً به رکود اقتصادی بازگشت

نسخه چاپيارسال به دوستان
موسسه ملی آمار اسپانیا
اسپانیا رسماً به رکود اقتصادی بازگشت

خبرگزاری فارس: طبق جدیدترین آمار منتشر شده، با کاهش ۳ درصدی رشد اقتصادی اسپانیا در سه ماهه اخیر، اسپانیا رسماً به رکود اقتصادی بازگشت.

خبرگزاری فارس: اسپانیا رسماً به رکود اقتصادی بازگشت

به گزارش فارس به نقل از شبکه "بی بی سی"، موسسه ملی آمار اعلام کرد که رشد اقتصادی اسپانیا در سه ماهه اخیر تا ماه مارس، با افت 3 درصدی روبرو بوده است که این دومین سه ماهه پیاپی محسوب می‌شود که اقتصاد اسپانیا دچار رکود شده است.

بر اساس این گزاشر،‌نگرانی‌ها درباره ضعف اقتصاد اسپانیا و کسری بودجه این کشور منجر به افزایش هزینه وام‌گیری برای اسپانیا شده و این نگرانی‌ را افزایش داده که دولت اسپانیا نیاز به محرک اقتصادی پیدا کند.

به دنبال رکود اقتصادی در اسپانیا، موسسه اعتبار سنجی "استاندارد اند پورز" رتبه اعتباری 9 بانک اسپانیا از جمله بانک‌های "استاندر" و "بی بی وی ای" را کاهش داد.

بر اساس گزارش منتشر شده روز دوشنبه روزنامه انگلیسی فایننشال تایمز دولت اسپانیا در حال بررسی کمک به صنعت بانکداری از طریق صدور مجوزهایی برای این بانک هاست که با کسب این مجوزها بانک ها می توانند وام‌های خود را که به موقع پرداخت نکرده اند در یک صندوق سازمان یافته دولتی بگذارند اما مشخص نیست که این طرح چه اندازه مزیت داشته باشد.

این گزارش می‌افزاید که بسیاری از مردم اسپانیا از این رکود اقتصادی تأثیر گرفته‌اند به طوریکه روز جمعه دولت اسپانیا اعلام کرد که نرخ بیکاری در اسپانیا در ماه مارس رکورد زد و به 24.4 درصد رسید.

روز گذشته نیز هزاران نفر از مردم اسپانیا در اعتراض به کاهش بودجه درمان و آموزش تظاهرات برپا کردند.

انتهای پیام/ف.ص

 
 
دوشنبه 11 اردیبهشت 1391  7:01 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها